SON DAKİKA MİLLİ MAÇ SEYİRCİSİZ OLACAK

A Milli Türkiye takımımız 30 Mart Salı akşamı saat 21:45’te Letonya ile karşılaşacak. Maç Türkiye’nin ev sahipliğinde İstanbul’da, İstanbul Atatürk olimpiyat Stadı’nda oynanacak. Maç için geçtiğimiz günlerde TFF’nin sağlık kurulunun verdiği bir karar ile İstanbul Atatürk olimpiyat Stadı’nın %15 seyircisi sayısında kısıtlamalı bir seyirci kapasitesiyle maçın oynanacağı müjdesini vermişti. Fakat bugün, 29 Mart Pazartesi günü alınan yeni bir karar ile maçın tekrar eskisi gibi seyircisiz oynanmasına karar verildi.

SEYİRCİLİ MAÇ ÖZLEMİ DEVAM EDECEK

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını özellikle spor dünyasını oldukça olumsuz etkiledi. Artık hiçbir spor etkinliği festivali yarışması ve böyle tüm dünyayı etkisi altına alan kupa yarışları seyircili bir şekilde oynanmıyor.2022 Dünya kupası eleme maçları da seyircisiz bir şekilde sadece takımların oyuncuları ve teknik ekipleri ile oynanıyor.

Geçtiğimiz günlerde Norveç maçının galibiyetinin ardından TFF sağlık kurulu UEFA ve TFF sağlık kurulunun alacağı önlemler ve tedbirler kapsamında Türkiye Litvanya maçının %15 seyirci kapasiteli bir şekilde oynanmasına karar vermiştim. Bugün, 29 Mart Pazartesi günü Türkiye Letonya maçının biletleri satışa bile sunulmuşken son dakika haberi ile bu bilet satışı durduruldu ve maçın seyircisiz oynanmasını tekrar karar verildi.

Türkiye Letonya maçının biletleri 25 TL ve 50 TL arasındaki fiyatlarla satışa sunulmuştur. Fakat kısa süre sadece satışta bulunan bu biletler ardından TFF’nin yaptığı açıklama sonrasında sistemden kaldırıldı. TFF’nin yaptığı açıklama kapsamında tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de vaka sayılarının artmasından kaynaklı olarak %10 besleyici kapasite yani 11 bin 500 kişinin o statta yer alması sonraki süreçte salgının ilerlemesi hususunda oldukça tehlikeli bir gün olacaktı ve bu yüzden daha sağlıklı günlerde daha rahat maçların izlenebilmesi için bu maçta seyircisiz oynanması gerektiğine karar verildiğini belirtti.

MİLLİ TAKIM SEYİRCİLERİ SAHADA HİSSEDECEK

Maça gitmek isteyen ve maçı için bilet almak isteyen tüm seyircilerin sevinçleri ve hevesleri ne yazık ki kursağında kaldı. Aynı zamanda Letonya karşısında oynayacakları maçta an ve an taraftarlarıyla umutlu anları yaşamak isteyen milli takımımız Türkiye’de bu durumda, bu yeni karardan dolayı oldukça üzgün. Fakat sağlık önlemlerinden dolayı ve tüm salgının tüm dünyayı etkilemesinin öneminden dolayı TFF’nin altı bu karar gelecek günler ve gelecek spor karşılaşmaları için belki de oldukça önemli bir konumda yer alıyor. Milli takımımız Türkiye Letonya karşısında taraftarları, %15 seyircisi oradaymışçasına maça çıkacak da onları hissederek koy sevinçlerini yaşayacak.