Son Dakika Galatasaray Transfer Gelişmeleri

Galatasaray’da başkanlık seçimi henüz gerçekleşmedi. Fatih Terim de sözleşmesi bittiği için takımın başında bulunmuyor. Hem başkanlık seçimi süreci hem de Terim’in eksikliği devam ederken Galatasaray da birçok transfer gelişmesi yaşanıyor.

Bazı isimlerin takımdan ayrılmasına kesin gözle bakılıyor. Transfer döneminde ezeli rakiplerinden geri kalmak istemeyen Galatasaray süreci hızlandırmaya karar verdi. Takımdan muhtemel ayrılacakları belirleyen ve görüşmelere başlayan aslan renklerine iki Türk yıldızı da eklemeyi başardı. Alparslan Öztürk ve Aytaç Kara ile sözleşme imzaladığını duyuran Galatasaray için son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor.

Birçok Yıldız İsim Yolcu

Galatasaray kadrosunu baştan sona yenilemek istiyor. Performans düşüklükleri yüzünden sürekli eleştirilen Fatih Terim ve yönetim kadroyu yeni sezona tamamen baştan hazırlayacak. Bu yüzden kadrosunda bulunan birçok ismin takımdan ayrılmasına kesin gözle bakılıyor. O isimlerin başında ise Luyindama, Feghouli ve Falcao geliyor.

Her türlü senaryoya karşı hazırlık yapan Galatasaray yönetimi kiralık oyuncularını da kadroda tutmak istiyor. Gedson, Halil Dervişoğlu ve Onyekuru gibi isimler Galatasaray’da kiralık olarak bulunuyor. Her üç ismin performansından da gayet memnun olan yönetim kiralık oyuncularını takımdan tutmak için görüşmelere başladı.

Falcao, Luyindama ve Feghouli Detayları

Galatasaray’a gelecek isimlerin yanı sıra gidecek isimler de konuşulmaya başlandı. Bu isimlerin bulunduğu listenin başında ise Luyindama, Feghouli ve Falcao bulunuyor. Her üç oyuncunun da performansından mutlu olmayan yönetim bu oyuncular için farklı takımlarla görüşmelere başladı.

Sakatlıkları yüzünden Galatasaray’da forma giymediği gün sayısı forma giydiği gün sayısından fazla olan Falcao’nun takımdan ayrılması bekleniyor. Yönetim Falcao için ayrıca bonservis istemiyor. Güney Amerika’dan bazı takımlar ile Falcao transferi ile görüşmelere başlandığı da iddia edilen bilgiler arasında yer alıyor.

Luyindama da Galatasaray’da yolcu olacak isimlerin arasında bulunuyor. Falcao gibi büyük performans eksikliği yaşayan Luyindama’nın da sarı kırmızılılardan gitmesine kesin gözle bakılıyor. Luyindama’nın bonservis ücretinde anlaşılabilirse transferi Spartak Moskova ile gerçekleştirilebilir.

Feghouli ise Galatasaray’da hem performans düşüklüğü yaşıyor hem de takıma çok büyük maliyet oluşturuyor. Falcao ile birlikte en yüksek maaş alan oyuncular arasında bulunan Feghouli’nin de transferini Galatasaray gerçekleştirmek istiyor. Alınan bilgilere göre de Feghouli ile Yunan ekip Olimpiakos ilgileniyor.