Son Dakika Aslan Haberi Cimbom’un Transfer Sonuçları


Galatasaray, ara dönem de dahil olmak üzere transfer gündeminde genç oyunculara öncelik verdi. 2020 – 2021 sezonunda Sarı Kırmızılı forma giyen deneyimli 17 futbolcu ile yollarını ayıran Cimbom, bilhassa orta sahasında büyük değişikliklere gitti.


Aslan ekibine dahil olan yeni oyuncu sayısı 11 olurken transfer edilenlerin yaş ortalamasının 23.72 olduğu öğrenildi. Yeni sezona şampiyonluk parolası ile başlangıç yapan Galatasaray’ın transfer raporu ortaya çıktı.


Sarı Kırmızılı kulüp, hazırlıklarına 2021 – 2022 sezonu başlamadan önce 14 Haziran 2021 tarihinde başladı. Yaz boyunca takıma dahil olacaklar için teknik direktör Fatih Terim başta olmak üzere ince eleyip sık dokuyan takımda başkan Burak Elmas yönetimi hareketli mesailer yaşadı. Cimbom Galatasaray’a gelen yeni sporcu sayısı 11 oldu. 11 futbolcudan 6 tanesi yabancı oyuncu olurken 5 tanesi de yerli idi.


Aslan’a dahil olan futbolculardan ilkleri Aytaş Kara ve Alpaslan Öztürk olurken, transfer süresinin son gününde gelen isim Gustava Assunçao idi.


Transfer Dönemi Sona Erdi

Galatasaray’ın transferlerinde yaş ortalaması dikkatleri çekti. Genç sporcuları transfer eden Cimbom, geleceğe yönelik yatırım yaptı. Bu sayede Aslan’ın orta sahasında önemli revizyonlar gerçekleşecek. Aynı zamanda önümüzdeki süreçte Sarı Kırmızılı kulüp ekonomik anlamda da kendisini toparlama fırsatı elde edebilir.


8 + 3 kuralının yürürlükte olması sebebi ile Diagne, Mohamed, Babel ve Feghouli ilk 11’de forma giymek istediği takdirde çok çalışmalı ve teknik direktör Fatih Terim’e bu performanslarını gösterebilmeliler. Aslan’ın orta sahası Morutan, Assunçao ve Cicaldau’ya emanet edilirken defans mevkiinde Boey ve cezaları sona erdiğinde Nelsson, Van Aanholt ile Marcao oynayacak.


Transfer dönemi sona ererken Fenerbahçe 9 isim ile anlaşırken Siyah Beyazlılar da tam 12 yıldız oyuncunun transferini tamamladı.


Yaş Ortalaması 23,72


Galatasaray’ın Cimbom’un transferlerinde yaş ortalamasının 23,72 olması dikkatlerden kaçmadı. Galatasaray, yaptığı transferlerde kiralama yöntemini pek tercih etmedi. Sarı Kırmızılı forma giyen 11 sporcunun 6 tanesinin bonservis ücreti ödendi. 3 oyuncu Aslan ile anlaşırken boş durumdaydı aynı zamanda 2 sporcu da kiralandı.