Son 10 Yılın En İyi Futbolcuları

Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu (IFFHS), geçtiğimiz 10 yıl boyunca sahalarda yer alan kadın ve erkek en iyi futbolcuları belirledi. Oylamada sadece erkek futbolcular yer almadı.

Kadınlarında yer aldığı futbol sahalarında en iyi kadın futbol takımlarında yer alan kadın futbolcularda oylamaya dahil oldu. Listenin bir numarasında son 10 yılın en iyi erkek futbolcusu olarak Barcelona’nın dünyaca ünlü Arjantinli yıldızı Lionel Messi geliyor.

İşte son 10 yılında en iyi futbolcuları…

10. Luka Modric – Real Madrid

9. Zlatan Ibrahimovic – Milan

8. Gianluigi Buffon – Juventus

7. Robert Lewandowski – Bayern Münih

6. Manuel Neuer – Bayern Münih

5. Sergio Ramos – Real Madrid

4. Neymar – Paris Saint-Germain

3. Andres Iniesta – Vissel Kobe

2. Cristiano Ronaldo – Juventus

1. Lionel Messi – Barcelona

Son 10 yılın en iyi 3 kadın futbocusu…

3. Dzsenifer Marozsan – Alman

2. Carli Lloyd – ABD

1. Marta – Brezilya

Lionel Messi Birinciliği Kaptırmadı

Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu’nun (IFFHS) resmi internet sitesinde yapılan açıklamaya göre Lionel Messi, 150’den fazla ülkeden federasyon üyesi tarafından yapılan oylama sonucunda 2011-2020 yılları arasında en iyi futbolcu seçildi.

Messi’nin hemen arkasında Juventus’un Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo yer alıyor. Barclona’da elde ettiği başarılar sonrasında 2018 yılında Vissel Kobe’ye imza atan İspanyol Andres Iniesta ise listede üçüncü sırada yer alıyor.

Üç futbolcu sonrasında sırası ile Brezilyalı Neymar (Paris Saint-Germain), İspanyol Sergio Ramos (Real Madrid), Alman Manuel Neuer (Bayern Münih), Polonyalı Robert Lewandowski (Bayern Münih), İtalyan Gianluigi Buffon (Juventus), İsveçli Zlatan Ibrahimovic (Milan) ve Hırvat Luka Modric (Real Madrid) isimler yer alıyor.

Son 10 Yılın En İyi Kadın Futbolcuları

Oylamada sadece erkek futbolcular yer almadı. Kadınlarında yer aldığı futbol sahalarında en iyi kadın futbol takımlarında yer alan kadın futbolcularda oylamaya dahil oldu.

Son on yılın (2011-2020) en iyi kadın oyuncuları da seçildi. 150’den fazla ülkeden federasyon üyesi tarafından yapılan oylama ile birlikte kadın futbolcular arasından ise Brezilyalı Marta birinci olurken ABD’li Carli Lloyd ikinci, Alman Dzsenifer Marozsan üçüncü sırada yer aldı.