SİVASSPOR’DA GOLLÜ BERABERLİK

Süper Lig’in 18. haftasında kırmızı beyazlı takım Sivasspor kendi sahasında konuk ettikleri Karadeniz ekibi Çaykur Rizespor ile karşılıklı atılan goller ile 1 – 1 ‘lik skor sonunda iki takım da 1’ er puan ile sahadan ayrıldı.

Karşılaşmada ilk yarıda gol sesi çıkmazken ikinci yarıda ilk önce ev sahibi takım kırmızı beyazlı takım Sivasspor 72’ dakikada O. Kayode ile öne geçerken konuk ekip Çaykur Rizespor’ da ise 74’ dakikada J. Pohjanpalo ile beraberlik golünü buldular.

Konuk Karadeniz ekibi Çaykur Rizespor’ da 53’ dakikada Alper Potuk ikinci sarı karttan kırmız kart gürken, 90 + 5 ‘ de ise Fabricio Baiano ‘da ikinci sarı dan kırımızı kart ile cezalandırıldı.

Karşılaşma sonun da ev sahibi takım kırmızı beyazlı ekip Sivasspor 26 puan ile 8. Sıraya yükselirken konuk ekip Çaykur Rizespor ise puanını 17 yaparak bir basamak daha yükselen takım 17. Sırada düşme hattın da yer aldılar.

SİVİASSPOR 1 – 1 ÇEYKUR RİZESPOR

Süper ligin 18. Haftasında karşı karşıya gelen iki takım içinde oldukça önemli bir karşılaşmaydı.

Ev sahibi takım zorlu karşılaşmaya tecrübeli teknik adam Rıza Çalımbay, Ali Şaşal, Ahmet, Dimitirios, Samba, Ziya, A. Cofie, F. Fayçal, Hakan Arslan, Erdoğan, Max Gradel ve Yatabare ilk11’ ile sahada yer aldılar.

Konuk ekip Çaykur Rizespor ‘da ise tecrübeli teknik adam Hamza Hamzaoğlu ise zorlu mücadeleye, Tarık, Holmen, Selim Ay, Emir Han, Cemali, Fabricio, Djokovic, A. Umar, D. Boldrin, Alper Potuk ve Pohjanpalo ilk 11’ ile sahaya çıktılar.

Ev sahibi takım kırmızı beyazlı ekip Sivasspor karşılaşmada daha etkili taraf oldular. Topa sahip olmada rakibine üstünlük sağlayan ev sahibi takım ikili mücadeleler de rakibi Çaykur Rizespor ‘a göre biraz daha geride kaldılar.

Karşılaşmada ile net pozisyonu da ev sahibi takım da F. Fajr ceza sahası dışından çektiği şut az farkla yandan auta çıkmıştı.

Sol çizgide Max Gradel ile etkili olan kırmızı beyazlı takım Sivasspor ‘da ceza sahası dışı şutlar ile etkili olmak istediği anlarda Max Gradel şutu kaleci’ den dönen top ‘da Yatabare’nin kafa vuruşu az farkla üstten auta gitmişti.

İlk yarıda gol olmazken ikinci yarıda ise iki takım da tempolu başladılar.

SİVASSPOR RİZESPOR MAÇINDA 3 DAKİKADA 2 GOL GELDİ

71’ Dakikada Çaykur Rizespor kalesinde karambol de ilk Cofie vurdu sonrasında Yatabare vurdu bir kez daha savunmadan dönen top da bu kez Yatabare bir kez daha vurdu, savunmadan da seken top bu kez ağlara gitti.

Karşılaşmada 3 dakika sonra sağ kanattan ceza alanına giren Boldrin çevirdiği top arka direkte Pohjanpalo vuruşunu kaleci çıkarsa da VAR’ dan gelen uyarı ile topun çizgiyi geçtiği belli olurken hakem golü vererek karşılaşmanın skor ‘unu da ilan etti.