Rıza Çalımbay

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay Açıklama Yaptı

Süper Lig ekiplerinden Demir Grup Sivasspor ekibinin tecrübeli Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, önemli açıklamalara imza attı. Avrupa’da çok kritik maçlar oynayacaklarını belirten hoca, Şampiyonlar Ligi’nden elenen takımların da kendi gruplarında olacağını söyledi.

Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay önemli açıklamalara imza attı. Süper Lig’in yeni sezon hazırlıklarına ilişkin bilgi veren teknik adam, Gerede kampının gayet iyi ve istedikleri şekilde geçtiğini belirtti.

UEFA Avrupa Ligi’ne Sivasspor Kulübü olarak katılmaktan da çok mutlu olduğunu ifade eden çalıştırıcı, takımının Avrupa kupalarına doğrudan katılmasının da önemine değindi.

Anadolu Takımı Çok İyi Şeyler Yapmalı

Doğrudan katılmanın ayrı bir güzelliği olduğunu söyleyen Çalımbay, gerçekten bir Anadolu takımının girerek çok iyi şeyler yapmasını istediğini ifade etti.

Bunu Denizli’de de çok iyi bir şekilde başardığını hatırlatan Rıza Çalımbay, aynı şekilde Beşiktaş’ı da gruplara soktuğunu belirtti. Aynı başarıyı Sivasspor’da da göstermek istediğini söyleyen teknik patron, bunun kendi açısından büyük bir öneme sahip olduğunu vurguladı.

Kendisinin de Sivaslı olduğunu ve Avrupa kupalarının da bir nebze daha önemli olduğunu düşündüğünü ifade eden hoca, ligin de ayrı bir öneme sahip olduğunu belirtti.

Maçların ise 22 Ekim’de başlayacağını ifade eden çalıştırıcı, Ekim ayına kadar da ligde çok iyi gitmeleri gerektiğini takıma anlattığını ekledi.

Güncel Yazılar