Sivasspor Kendi Evinde Giresunspor’u Ağırladı

Süper ligin 12. Haftasında Sivas 4 Eylül Stadyumunda Demir Grup Sivasspor ile GZT Giresunspor karşı karşıya geldi. Bu maç öncesinde Demir Grup Sivasspor 13. Sırada bulunurken sezona çok kötü bir girişi yapmış olan GZT Giresunspor 19. Sırada bulunuyordu.

İki takımda maçın son bölümünde kırmızı kart gördü ve 1’er eksik ile maç 10’a 10 tamamlandı. Maçtan gol sesi çıkmazken maç başladığı gibi bitti ve 0 – 0 beraberlik ile 1’er puanı hanelerine yazdırdılar.

Sivasspor bu beraberlik ile peş peşe 4. Beraberliğini elde etmiş oldu. GZT Giresunspor ise baskın oynamasına rağmen golü bulamadı ve en azından saha içindeki performans artışını sürdürdü.

Demir Grup Sivasspor Kötü Bir Performans Sergiledi

Süper ligin 12. Haftasında tecrübeli teknik direktör Rıza Çalımbay’ın öğrencileri kendi evinde GZT Giresunspor ile karşı karşıya geldi.

Ev sahibi ekip hem rakip kaleye gitmekte zorlanırken hem de rakip kaleye gittiği pozisyonlarda bitiricilik sorunu yaşadı hatta maç boyunca yalnızca 6 şut çekti ve çektiği bu şutların hiçbirinde isabet bulamadı ve rakip kalede tehlike yaratamadı.

GZT Giresunspor’da Hakan Keleş Takımını Toparladı ve Performansı Yükseltti

İlk galibiyetini ise 8. Haftada alan Teknik direktör Hakan Keleş’in öğrencileri, sezona kötü başlamış olsalar da her hafta üzerine koyarak hem oyunlarını geliştirdiler hem de bu gelişim karşılığında maçlarda puan ve puanlar elde etmeyi başardı.

Hakan Keleş ve öğrencilerini tebrik etmek gerekirken GZT Giresunspor yönetimini de tebrik etmek gerek çünkü genelde ligimizde birkaç hafta olumsuz sonuç alındıktan sonra hemen teknik direktörler gönderilirdi fakat GZT Giresunspor hocasında ısrarcı oldu ve hocasına inandıklarını gösterdi.

GZT Giresunspor puan tablosunda çok yukarılara tırmanamamış olsa da oyununu geliştirdi ve gerçekten futbol oynamak isteyen bir ekip görüntüsü çiziyor futbolun doğrularını yapmaya çalışan çok kalabalık defansif oyuncu oynatarak daha iyi savunulacağını yada sadece rakibi bozalım biz futbol oynamayalım rakiplerimizde oynamasın mentalitesinden uzak ne olursa olsun oyununu geliştirmeye çalışan bir takım bu hafta ise uzun yıllardır süper ligde yer alan Demir Grup Sivasspor karşısında ligin yeni ekibi GZT Giresunspor, hem pozisyon sayısı olarak hem de oyunun hakimi olan taraf olarak rakibine baskı kurmayı başardı.

Ali Şaşal’ı geçmeyi başaramayan GZT Giresunspor Diabate ile cok net fırsattan da yararlanamayan GZT Giresunspor’un galibiyeti kaçırdığını söylemek hiç de yanlış olmaz.

Karşılaşmanın son bölümünde 84. Dakikada Uğur Çiftçi bariz gol pozisyonunda yaptığı hareket sebebi ile doğrudan kırmızı kart ile kenara geldi. 88. Dakikada ise Hamidou Traore ikinci sarı karttan kırmızı kart ile kenara geldi.