Sivasspor Kasımpaşa Karşısında Aldığı Sonuç İle Galibiyet Serisini 4’e Çıkarttı

Süper ligin 17. Haftasında ligin son sırasındaki Kasımpaşa ev sahibi olarak Sivasspor ile karşı karşıya geldi. Kasımpaşa’nın ev sahipliğindeki maç 18 Aralık Cumartesi günü saat 13:30’da hakem Ali Şansalan’ın düdüğü ile başlamıştı. Konuk ekip Sivasspor Kasımpaşa karşısında aldığı 1 – 3 skor ile galibiyet serisini 4’e çıkarttı ve alınan inişli çıkışlı sonuçların ardından formunu yükseltti.

Bu sezon başında bir ara17. Sıraya kadar gerilemiş uzunca bir sürede 13. – 14. Sırada yer alıyordu.Sivasspor bu 4 haftalık dönemde 9 gol atarken kalesinde yalnızca 1 gol gördü. Bu maçta ise atmış olduğu 3 gol ile 3 puanı hanesine yazdırmayı başardı.

İki takım daha önce Kasımpaşa’nın ev sahipliğinde 13 kez karşı karşıya gelmişti. Bu maçlarda her iki takımda galibiyet sayılarında birbirlerine üstünlük kurmayı başaramadı ve ikisi de 5’er galibiyet alırken 3 maçta da beraberlik ile sahadan ayrıldı. Kasımpaşa’nın ev sahipliğindeki son maçta ise ev sahibi Kasımpaşa galibiyete uzanmayı başarmıştı.

Bu maç sonucunda Kasımpaşa 17 maçta yalnızca 2 galibiyet almayı başarırken 5 maçtan beraberlik ile ayrıldı ve 10 maçta da sahadan mağlubiyet ile ayrıldı. Bu sonuçlar ile birlikte Kasımpaşa 11 puan toplamayı başladı ve şu an süper ligin son sırasında bulunuyor en yakın rakibi olan Çaykur Rizespor maç eksiği olmasına rağmen 2 puan önde bulunuyor. Bu maçtaki sonuç ile birlikte 4 maçlık galibiyet serisi elde etmiş olan Sivasspor bu sezon 6 galibiyet elde etti. 7 maçtan beraberlik ile ayrıldı ve 4 maçtan ise mağlubiyet ile ayrıldı. 17 haftalık periyotta elde ettiği sonuçlar ile Sivasspor 25 puan toplamış oldu ve 7. Sıraya yükseldi.

Kasımpaşa’nın Küme Düşme Tehlikesi Arttı

17 haftada yalnızca 11 puan toplamış olan Kasımpaşa geride kalan dönemde 3 farklı teknik direktör ile çalışmıştı. Kasımpaşa yönetimi alınan kötü sonuçlar sonrası zaman zaman teknik direktör değişikliğine gitse de takımdaki asıl sorun teknik adamlardan daha önce oyuncu grubu.

Kasımpaşa’nın kadrosu oldukça zayıf takımda bulunan oyunculardan bazıları kiralık ya da 30 yaş üzerinde kariyerinin son dönemlerini yaşıyor. Hal böyle olunca Kasımpaşa saha içerisinde ne iyi oynayabiliyor ne de iyi sonuçlar alıyor. Dönem dönem Umut Bozok, Yusuf Erdoğan ve Valentin Eysseric ile etkili olurken kadronun genel yapısı çok zayıf ve süper lig seviyesinde bile değil.

Devre arası transfer döneminde özellikle orta saha ve file bekçisi transferleri gerçekleşmezse işler istendiği gibi gitmeyebilir ve Kasımpaşa 10 yıl sonra küme düşebilir.

Sivasspor 3 Golle 3 Puanı Aldı

Son milli ara sonrasında Sivasspor 5 maçlık periyotta yalnızca 1 mağlubiyet aldı ve galibiyet serisini ise 4’e çıkartmayı başardı. Milli ara dönüşünde oynana 5 maçta sivasspor10 gol atarken yalnızca 3 gol yedi. Sivasspor bu performansını sürdürürse geçen sezon olduğu gibi sene sonunda Avrupa Kupalarında yarışabilmek için şans bulabilir.