Sivasspor

Sivasspor Ekibinde Yıldızlar Kayıyor

Süper Lig’de mücadele eden Demir Grup Sivasspor ekibinin bu sezon ki yükselişte önemli paya sahip iki önemli isim söz konusu oldu. Mert Hakan Yandaş ve Emre Kılınç takımına önemli başarılar getirirken, iki oyuncunun transfer gündemleri ise performanslarındaki düşüşle eş değer büyüdü.

Süper Lig’de mücadele eden Demir Grup Sivasspor ekibinin iki oyuncusu takımının başarılarına imza atan önemli isimler oldu. Son zamanlarda sıkça transfer gündemlerinde yer alan Mert Hakan Yandaş ve Emre Kılınç’ın yaşadığı performans düşüklüğü ise gözlerden kaçmadı.

Transfer söylentilerinin ardından performanslarını adeta kaybeden iki oyuncu, takımını da galibiyete hasret bıraktı.

Son 6 haftada yalnızca 1 galibiyeti bulunan Sivasspor ekibi, son zamanlara kadar şampiyonluk mücadelesi vermeye devam ediyordu. Fakat Sivas ekibi ilk 2 sıranın yanında 3’üncü olarak bile bitirme durumuna uzak kaldı.

Yaşanan son 6 haftalık süreçte, takımın iki önemli ismi ise takıma gol ya da asist konusunda herhangi bir katkıda bulunamadı.

İki Büyük De Peşlerindeydi

Bu sezon ki performansları ile herkesin dikkatini çeken ve kulüplerine de sayısız başarı getiren Yandaş ve Kılınç ise düşük performansları ile üzüntüye neden oldu.

Hem Fenerbahçe hem de Galatasaray’ın yakın takibe aldığı iki oyuncu, bu dönemde ise aynı performansı gösteremedikleri için de büyük bir şaşkınlık yarattı.

Güncel Yazılar