Serkan Akcan

Serkan Akcan Liglerin Durumunu Değerlendirdi

Tüm dünyada etkisini gösteren koronavirüs salgını, spor kulüplerine de olumsuz etki etmeye başladı. Salgından etkilenen kulüpler arasında ise Fenerbahçe, Erzurumspor, Beşiktaş ekipleri yer aldı. Son alınan bilgilere göre Kovid-19 testi pozitif çıkan isimler Kasımpaşa Spor Kulübü ekibinde de görüldü.

Süper Lig’de çok sayıda takımda görülen koronavirüs vakası, maçların ne zaman başlayacağına ilişkin de soru işaretlerini ortaya çıkardı. Geçtiğimiz hafta Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, liglerin 12 Haziran itibariyle başlayacağını açıklamıştı. Bunun ardından ise kulüpler maç hazırlıkları için antrenmanlara başladı.

Liglerin ne zaman başlayacağı büyük bir merak konusu olmaya devam ederken, konuya ilişkin spor yazarlarından da değerlendirmeler gelmeye başladı. Bu duruma ilişkin yorum yapan Serkan Akcan ise, maçların Temmuz ve Ağustos ayı gibi oynanmasını beklediği söyledi.

Maçlar Temmuz Ve Ağustos’a Kayabilir

Federasyonun 12 Haziran günü ligi başlatma planının yavaş yavaş zora gittiğini söyleyen Serkan Akcan, Kovid-19 testi pozitif çıkanların ise herkesi korkuttuğunu belirtti. En son Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin testinin pozitif çıkmasının ise 12 Haziran planını zora sokacağının altını çizdi. Maçların ise Temmuz ve Ağustos ligine doğru kayabileceğine dikkat çekti. Ayrıca toplum olarak da tedbirlerin çok gevşiyor olmasından da şikayetini dile getirdi.

Güncel Yazılar