SERGEN YALÇIN’IN EN KÖTÜ SEZONU

Siyah beyazlı takım da teknik adam Sergen Yalçın bu sezon ki performansı ile en kötü dönemini geçiriyor.
Kara kartal süper lig de 13. Hafta da son karşılaşmalarında Alanyaspor ‘ a 2 – 0 kaybeden siyah beyazlı takım Beşiktaş süper lig de ki yarıştan kopmuş durumdalar.
Siyah beyazlı takım son şampiyon Beşiktaş süper lig de üst üste son üç karşılaşmadan da mağlup olarak puansız bir şekilde ayrıldılar.


BEŞİKTAŞ ZİRVE YARIŞINDAN UZAKLAŞTI


Kara kartal süper lig de 13. Hafta da sonunda son 16 sezon içerisinde ki en kötü performanslarını sergiliyorlar.
Siyah beyazlı takım bu sezon süper lig de çıkmış oldukları 13 maçta 6 galibiyet ala bilen kara kartal, 2 beaberlik ve 5 ‘ de yenilgi alarak 13 hafta sonunda 20 puan toplaya bildiler.
Siyah beyazlı takım Beşiktaş süper lig de ki 13. Hafta sonunda lider Trabzonspor ile arada ki puan farkı giderek açılan takım da son günler deki kötü oyununu toplamayan takım yarıştan koptular diye biliriz.
Kara kartal daha önce bu sezon ki kötü performanslarını 2005 – 06 sezonun da yaşamışlardı. Siyah beyazlı takım Beşiktaş süper lig de 2005 – 06 sezonun da ilk 13 hafta da ki performansları 5 galibiyet, 4 beraberlik alan takım 4 de yenilgi yaşadıkları sezonda 19 puan elde ede bilmişlerdi.
Siyah beyazlı takım geçirdiği kötü sezonlara bakınca 2006 – 07 sezonunda da 13 hafta sonunda 21 puan toplaya bilen takım 2010 – 11 ve 2018 – 19 sezonlarında da aynı performansı sergilediler.
Kara kartal geri de kalan süper lig de 16 sezon sonunda 13 süper lig maçında 24 – 25 ve 29 puanı 3 ‘ er kez toplayan takım 1 defa da 22 – 23 ve 27 puana ulaşa bildiler.
Teknik adam Sergen Yalçın 2019 – 20 sezonun da takımın başına geçerken Sergen Yalçın yönetimindeki 13 maçta 8 galibiyet, 2 beraberlik ve 3 yeniliyle 26 puan toplamışlardı.
Kara kartal geçen sezonu şampiyon olarak tamamlarken siyah beyazlı takım Sergen Yalçın yönetiminde ilk 13 maçta 7 galibiyet, bir beraberlik ve 4 yenilgiyle 22 puan elde etmişti.


YEDİKLERİ GOLLERDE BASİT HATALAR VAR

Kara kartal bu sezon oynadığı maçların son bölümlerinde kötü savunması ve yedikleri goller deki basit hatalar sonrasında ağır oldu.
Bu sezon süper lig de kalesinde 17 gole engel olmayan kara kartal yedikleri goller de genel de karşılaşmanın son anlarında oldu.


DEPLASMAN DE KÖTÜ PERFORMANS

Siyah beyazlı takım da bu sezon kaybettikleri maçalara bakıldığında deplasmanlar da kaybeden bir Beşiktaş takımı olduğunu görüyoruz. Bu sezon Beşiktaş, dış sahada oynadığı maçlardan da puan çıkarmakta zorlanıyorlar.
Kara kartal süper lig de son 4 deplasman maçından da yenilgiyle ayrılan Beşiktaş, Altay’a 2-1, Medipol Başakşehir’e 3-2, Atakaş Hatayspor’a 1-0 ve Aytemiz Alanyaspor‘a ise 2-0 mağlup oldu.