Sergen Yalçın Tartışılmaya Başlandı

Beşiktaş’ın kötü gidişi devam ediyor. Siyah beyazlı takım, son olarak UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Sporting CP’ye 4-0 kaybetti. Beşiktaş, bu sonuçla Sporting’den iki maçta toplam 8 gol yedi ve 4 maçın ardından Devler Ligi’nde puanla tanışamadı.

Atakaş Hatayspor’dan sonra Sporting’e de mağlup olan Beşiktaş, Spor Toto Süper Lig’in 12. Haftasında lider Trabzonspor’u ağırlayacak. Siyah beyazlı takımdaki kötü gidiş, teknik direktör Sergen Yalçın’ın tartışılmasına sebep oldu.

2019-20 sezonunun ikinci yarısında takımın başına geçen Sergen Yalçın, Beşiktaş’ın başında 2020-21 sezonunda lig ve Ziraat Türkiye Kupası şampiyonlukları yaşayan Sergen Yalçın, 2021-22 sezonuna ise iyi bir başlangıç yapamadı.

Sergen Yalçın yönetimindeki Beşiktaş, Süper Lig’de oynadığı 11 maçta 6 galibiyet, 2 beraberlik ve 3 yenilgi aldı. 20 puan toplayan siyah beyazlı takım, ligde dördüncü sırada bulunuyor. Beşiktaş, ligde oynadığı 11 maçta 20 gol atarken kalesinde de 13 gol gördü.

Ligdeki son maçında Atakaş Hatayspor’a 1-0 mağlup olan Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi’nde oynadığı 4 maçın tamamında mağlup oldu. Beşiktaş’ta Atakaş Hatayspor ve Sporting mağlubiyetleri sonrası hedef tahtasına gelen isim teknik direktör Sergen Yalçın oldu.

Siyah beyazlı yöneticiler, teknik direktör Sergen Yalçın ile ilgili eleştirilerini yönetim kurulu toplantısında dile getirdi.

Çok Geç İmzaladı

Siyah beyazlı bir grup yöneticinin Sergen Yalçın’a yönelik ilk eleştirisi, 49 yaşındaki teknik direktörün 2021-22 sezonunun başındaki imza süreciyle alakalı. Beşiktaşlı kurmaylar, Sergen Yalçın’ın sözleşme sürecinin çok uzadığını ve takımın bu nedenle çok zaman kaybettiği görüşünde.

Sergen Yalçın’a bu eleştiride bulunan yöneticiler, Yalçın’ın imza sürecinde 49 yaşındaki teknik direktörle sözleşme uzatılmasına da karşı çıkmıştı.

Beşiktaş’ta Hazırlık Yapılamadı

Beşiktaşlı kurmayların Sergen Yalçın’a yönelik bir diğer eleştirisi de aslında ilk eleştiriyle paralellik gösteriyor. Sergen Yalçın’ı ciddi şekilde eleştiren yöneticilerin bir dayanağı da Sergen Yalçın’ın takımın başına çok geç gelmesinden dolayı hazırlık kampı sürecinde vakit kaybedilmesi oldu.

Sergen Yalçın’ın imza sürecinin çok uzadığını belirten yöneticiler, bundan dolayı takımın iyi bir sezon öncesi kampı geçiremediği görüşünde birleşti. Beşiktaşlı kurmaylar, bu sebeplerle sezon başından beri teknik direktör Sergen Yalçın’ı eleştiriyor.

Beşiktaş’taki Sakatlıklar

Sergen Yalçın’a yönelik eleştirilerden bir diğeri de yaşanan sakatlıklarla ilgili. Siyah beyazlı yöneticilere göre takımda bu kadar çok sakatlık olmasının sebebi teknik direktör Sergen Yalçın’ın antrenman yöntemleri, iyi bir hazırlık kampı geçirilememesi ve teknik direktörün yaptığı rotasyonlar.

Siyah beyazlı yöneticiler, Sergen Yalçın’ın takımdan istediği oyunun sürdürülebilir olmadığı ve yapılan rotasyonlarla hazır olmayan oyuncuların da bu tempoda sakatlandığı görüşünde.

Ciddiyetini Kaybetti

Siyah beyazlı yöneticilerin Sergen Yalçın’a yönelik eleştirilerinden en ciddisi ise 49 yaşındaki teknik direktörün 2020-21 sezonunda kazanılan iki kupadan sonra ciddiyetini kaybettiği ve rehavete kapılması konusunda.

Yöneticiler, bu etkenlerin Sergen Yalçın’ın kredisini bitirdiğini ve Sergen Yalçın ile ciddi bir görüşme yapılması gerektiğini düşünüyor.