Sergen Yalçın

Sergen Yalçın Kara Kartalına Kavuştu

Beşiktaş Kulübü, Sergen Yalçın ile resmen 1,5 senelik sözleşme imzaladığını açıkladı. Dün yaşanan harcama limiti krizinin ardından noktayı koyan siyah beyazlı yönetim, bugün ki antrenmanda 47 yaşındaki tecrübeli teknik direktörün olmasını sağladı.

Sezona kötü başlayan, devre arasında yeni transferler ile hareketlenen fakat ikinci devreye de art arda yenilgiler alarak devam eden siyah beyazlı kulüpte, özellikle son mücadelelerin ardından Abdullah Avcı için istifa istekleri gündeme oturmuştu.

Hal böyleyken siyah beyazlı yönetim de Abdullah Avcı ile devam etmeme kararı aldı ve teknik direktör, kulübün hocalığı görevinden ayrıldı.

Avcı’nın ayrılmasının hemen ardından gündeme bomba gibi düşen gelişmelerden birisi de Sergen Yalçın için kartal ekibinin hocalığına geçeceği iddiası oldu.

Edinilen bilgiler ve ortaya atılan iddialar, kısa süre içerisinde gerçekliğine kavuştu ve Yalçın’ın siyah beyazlı ekibe geleceği kesinleşti.

Bu sebeple de dün sabah saatlerinde gerçekleşecek idmana gelen hocanın, resmi bir anlaşması olmaması sebebiyle antrenmanda yer almaması kriz yarattı. Fakat akşama doğru kulüp resmi açıklamayı yaptı ve 1,5 senelik anlaşmanın imzalanmış olduğu bilgisini paylaştı.

Çalışmalara Hemen Başladı

Bugün antrenmana gelen 47 yaşındaki teknik direktör ise, tanışmanın hemen ardından ilk toplantısını saha ortasında gerçekleştirerek işe başladı.

Çaykur Rizespor ile karşı karşıya gelen siyah beyazlılar, tek idman yaparak günü tamamladı.