Sergen Yalçın Beşiktaş İçin 7 Transfer İstiyor

Beşiktaş’ta bugün kongre gerçekleşecek. Kongre öncesi birçok iddia ortaya atılırken sizin bu bütün iddiları haberimizde derledik.

Bugün yapılacak kongreye Sergen Yalçın da katılacak. Henüz Beşiktaş ile sözleşme imzalamayan Sergen Yalçın’ın da tekrardan teknik direktörlük için bugün yönetim ile sözleşme imzalaması bekleniyor. Alınan bilgilere göre siyah beyazlı yönetim Sergen hoca ile üç sene daha çalışmak istiyor. Sergen Yalçın’ın ise sadece bir senelik sözleşme istediği ortaya çıktı.

Şampiyonla Ligi öncesinde ismi birçok yıldız isimle anılan Beşiktaş’ta henüz yeni oyuncular için mutlu bir son yaşanmadı. Bu süreci hızlandırmak isteyen Sergen hocanın Beşiktaş yönetimine taleplerini ilettiği ortaya çıktı. İşte o taleplerin detayları:

Sergen Yalçın’ın Yönetimden Talepleri

Öncelikle Sergen Yalçın yapılacak olan transferlerin bir an önce yapılmasını istiyor. Önünde Süper Toto Süper Lig’den önce Şampiyonlar Ligi bulunan deneyimli teknik adam oturmuş bir kadro ile Avrupa’ya gitmek istiyor. Bu yüzden de bir an önce transferlerin gerçekleşmesini ve takımla çalışmayı planlayan Sergen Yalçın transfer istediği pozisyonları da yönetime iletti.

İddialara göre Sergen Yalçın yönetimden acilen iki santrafor transferinin gerçekleşmesini istedi. Beşiktaş’ta yaşanan Aboubakar ayrılığı sonrasında santrafor pozisyonunu güçlendirmek isteyen Sergen Hoca mutlaka Avrupa deneyimi görmüş bir futbolcu istiyor. Geçen haftalarda basına düşen bilgilere göre Beşiktaş Diego Costa, Dzeko ve Rafael Santos Borre gibi dünya yıldızları ile görüşmeler gerçekleştirmişti.

Sergen Yalçın’ın ayrıca yönetimle kendi transfer ekibinin yakın çalışmasını istediği iddia edildi. Hem yönetimin hem de Sergen hocanın onayladığı isimlerin takıma kazandırılması amaçlanırken bu sayede kadro daha da sağlamlaştırılmış olacak.

Ne kadar erken o kadar iyi mantığı ile transferlerin yapılması gerektiğini de söyleyen Sergen hoca Avrupa için hazırlıklara bir an önce başlamak istiyor. Yeni ve dünya yıldızı transfer yapabilmek için gerekirse kadrodaki bazı isimlerden de vazgeçilebileceğini aktaran Sergen Yalçın takımı için Şampiyonlar Ligi görmüş oyuncuların deneyiminden yararlanmak istiyor.

Yerli Oyuncular da Gündemde

Sergen Yalçın ayrıca yerli oyuncuları da takıma kazandırmak gerektiğini yönetime iletti. Son dönemde üzerinde çokça tartışma geçen yabancı oyuncu sınırı ile alakalı sezon içinde sorun yaşamak istemeyen deneyimli teknik kaptan Sergen Yalçın takıma yeni yerli oyuncuların da transfer edilmesini istiyor.