Şenol Güneş’in Koltuğu Sallandı, Yeni Adaylar Sıralandı


A Milli Futbol Takımı’mızın teknik direktörlüğünü üstlenen Şenol Güneş, son Hollanda mücadelesi sonrası gündeme bomba gibi düştü. Son karşılaşmalarda alınan sonuçlar tatmin edici olmazken Hollanda mücadelesinde son nokta yaşandı ve 6-1 skoruyla mağlubiyet elde edildi.
Bu skor ile birlikte tüm gözler teknik hocaya çevrilirken TFF Başkanı Nihat Özdemir ile teknik hocanın toplanacağı öğrenildi. Bu noktada ya Özdemir’in ya Güneş’in görevinden alındığını söylemesi ya da Güneş’in istifa etmesi ihtimalleri beklenirken herhangi bir ses çıkmadı.


EURO 2020’de başarısız sonuçların hemen ardından Dünya Kupası Elemeleri’nde de alınan bu sonuçlar sonrası Güneş’in istifasına kesin gözüyle bakıldı ama net bir karar verilmedi. Fakat Güneş’in yerine gelebilecek aday isimler şimdiden gündemi meşgul etmeye başladı.


A Milli Futbol Takımı İçin 4 Yerli Aday Söz Konusu…


Şenol Güneş üzerindeki kararın Ekim ayındaki milli araya kadar sonuç alınması beklenirken yerine gelebilecek adaylar şimdiden gündeme gelmeye başladı. İlk etapta yerli adayların olması beklenirken akıllara 4 isim geldi.


İlk olarak Fatih Terim ya da Mustafa Denizli gibi tecrübeli ve başarılı teknik direktörleri A Milli Futbol Takımı’nın başına 4 maç için getirmek ve ardından süreci gözlemlemek… Diğer taraftan ise büyük takım tecrübesi de bulunan teknik hoca Aykut Kocaman ya da Başakşehir ekibi ile şampiyonluk yaşayan Okan Buruk gibi isimleri takımın başına getirmek…


Hangi aday üzerinde durulacağı şu an için belirsizliğini korusa da yakın bir zamanda Güneş’in kararı ile netlik kazanacağı düşünülüyor. Yerli adaylar ile yol alınamaz ise yabancı adaylar da A Milli Futbol Takımı’mız için düşünülüyor.

Yabancı Adayların İlk Sırasında Joachim Löw Var


Eğer yerli teknik hocalar ile işler istendiği gibi gitmezse yabancı teknik hocalar ile de görüşmeler yapılacağı düşünülüyor. Bu noktada ilk adayın ise Joachim Löw olması bekleniyor.
Tecrübeli Alman teknik direktör, EURO 2020’ye kadar Alman Milli Takımı’nı çalıştırmıştı. EURO 2020’den sonra yolları ayrılan ismin yerine ise Bayern Münih ekibi ile yolları ayrılan Hansi Flick getirilmişti.