Saygın Yapı Didim Belediyespor Yeni Sezona Hazır

Bölgesel Amatör Lig heyecanı uzun bir aranın ardından bu hafta sonu başlıyor. Bu sezon yine Bölgesel Amatör Lig 9. Grupta şampiyonluk yarışı vermeye çalışacak Saygın Yapı Didim Belediyespor, ilk hafta karşılaşmasında Yatağanspor’u konuk edecek.

Yatağanspor Hazırlıkları Didim Atatürk Stadyumunda Sürüyor

Bölgesel Amatör Ligde yeniden 9. Gruba düşen ekiplerinden olan Saygın Yapı Didim Belediyespor, yeni sezonun ilk haftasında karşılaşmasında konuk edeceği Yatağanspor maçı hazırlıklarını yaprığı idmanlarla sürdürmeye devam ediyor. 2 Ekim Pazar günü saat 15:00’te Didim Atatürk Stadyumunda oynanacak maç için hazırlıklarını günde çift idmanla sürdüren mavi beyazlı ekip, bu sezon taraftarı önüne çıkacağı ilk maçta etkili bir oyun ortaya koyup rakibi Yatağanspor’u mağlup ederek lige moralli bir giriş yapmak istiyor. Takımın yeni sözleşme imzalanan tecrübeli teknik direktörü Ayhan Yıldız yönetiminde Didim Atatürk Stadyumunda çalışmalarını sürdüren mavi beyazlı ekipte morallerin yerinde olduğu gözlemlendi.

Takımının yeni sezona hazır olduğunu düşünen Ayhan Yıldız, hafta sonu oynayacakları Yatağanspor karşılaşması için takımına güveniyor. Yeni kurulan bir takım olduklarını hatırlatan ancak hazır olduklarını da belirten Yıldız, sezona iyi bir giriş yapılması halinde ligin geri kalanında da iddialı olabileceklerini düşünüyor. Tecrübeli çalıştırıcı yeni kurulan takımıyla tüm yaz boyunca takımıyla oldukça yakından ilgilendi. Sezon başlangıcının yaklaşmasıyla antreman temposu da bir hayli arttı. Mavi beyazlı ekibin oyuncuları Yatağanspor’u mağlup ederek lige iddialı bir giriş yapmak için gecesini gündüzüne katarak çalışmaya devam ediyor.

Başkan Murat Küçüker, Didim Halkına Seslendi


Kulüp Başkanı Murat Küçüker, sezonun ilk maçını kendi evinde ve seyircisi önünde oynamalarının avantaj olduğunu ifade ederek takımlarına ve teknik direktörlerine güvendiğini belirtti. Yeni sezona yeni bir teknik heyet ve yeni bir kadro ile hazırlandıklarını belirten başkan Murat Küçüker, hazırlık kampı sürecinde oldukça güzel bir dönem geçirdiklerini ve yeni sezona hazır olduklarını belirtti. Başkan, takımın yeni kurulduğunu da hatırlatırken, hazırlık döneminde oyuncular arasında birbirlerini tanıma ve anlama süreci yaşandığını söyledi. Ancak bu durumun olabilecek en kısa sürede atlatıldığını belirten başkan Murat Küçüker, takımın üzerinde oldukça olumlu bir hava olduğunu söyledi.

Teknik heyet ve oyuncuların büyük bir uyum içinde çalıştıkları da belirtilirken sezonun ilerlemesiyle birlikte bu olumlu havanın taraftarlar nezdinde de yayılarak tüm camiayı kaplaması bekleniyor. Başkan Murat Küçüker, ilk maçı evlerinde oynayacaklarını ve sezona mutlaka kazanarak başlamak istediklerini de belirtirken taraftarlarına ve tüm Didim halkına da çağrıda bulundu. Başkan Murat Küçüker, hafta sonu Didim Atatürk Stadyumunda Yatağanspor ile oynanacak karşılaşmaya tüm Didimlileri beklediğini söyledi. Takımın taraftarlardan güç alarak daha da büyüyeceğini söyleyen başkan, Didim halkından tribünde destek almaları halinde kendilerini çok başarılı bir sezonun beklediğini açıkladı.