Sarıyer’in Minik Yıldızı Barcelona’da

Dünya futbolunun önde gelen marka takımlarından olan Barcelona’nın, Türkiye’de bulunan Barca Academy İstanbul Beko Futbol Okulu’na minik bir yıldız transfer oldu.Derin Çimen Döngel 10 yaşında ama çok yetenekli.

Henüz daha 10 yaşında olan ve Sarıyer Belediyesi Kadın Futbol Takımı’nın altyapısında oynayan bu isim Derin Çimen Döngel. Dünyadaki sayılı altyapıya sahip olan ve onlarca ülkede binlerce başarı sporcuyu bünyesinde bulunduran dünya markası Barcelona’ya transfer olan Derin Çimen Döngel, hem daha küçük yaşta elde ettiği bu büyük başarı ile göz kamaştırdı hem de adeta Sariyer’in gururu olmayı başardı.

Minik Yıldız Çimen Döngel’in Açıklaması

Sarıyer Belediyesi Kadın Futbol Takımı’nın altyapısında oynayan 10 yaşındaki Derin Çimen Döngel, dünya markası Barcelona’nın Türkiye’de faaliyet gösteren Barca Academy İstanbul Beko Futbol Okulu’na burslu olarak girmeye hak kazanmasının ardından yaşadığı mutluluğu şu sözlerle dile getirdi:

“Daha önce okulda oynuyordum. Sonra babama futbol oynadığımı söyledim. O da beni yaz spor okullarına yazdırdı. Forvet oynamaya başladım. Aldığım eğitim sayesinde Barca Academi’yi kazandım. Futbol oynamak beni çok mutlu ediyor.

İleride ünlü bir futbolcu Türkiye’nin gururu olmak istiyorum. Yaz spor okullarında gördüğüm eğitimin bana çok katkısı oldu.”

Sarıyer Belediyesi Kadın Futbol Takımı Antrenörü’nden Açıklama

Sarıyer Belediyesi Kadın Futbol Takımı’nın altyapısında oynayan 10 yaşındaki Derin Çimen Döngel’in Türkiye’de faaliyet gösteren Barca Academy İstanbul Beko Futbol Okulu’na burslu olarak girmeye hak kazanmasının ardından, Sarıyer Belediyesi Kadın Futbol Takımı Antrenörü Didem İskender Sinir birtakım açıklamalarda bulundu.

Öğrencisi Çimen Döngel hakkında konuşan Didem İskender Sinir, Çimen’in başarısının sırrını şu sözlerle ifade etti: “Çimen ile yaz spor okulları kayıtlarında tanıştık. Eğitimlere devam ettik. Yaşı küçük olduğu için ben onu yaz spor okullarının altyapısına çağırdım.

Orada kendinden büyüklerle antrenmanlara çıkardık. Yetenekli olduğunu gördüğümüz için Barcelona’nın spor okulları projesi olduğunu biliyordum. Onlarla görüştük.

Çimen’i izlediler, beğendiler ve okula kabul ettiler. Futbol erkek oyunu gibi gözükse de böyle değil. Çok iyi kadın futbolcular yetişiyor. Sayısı yüzü aşkın kulübümüz var. Bu nedenle çocuklarınız lütfen kısıtlamayın.”