Ricardo Rodriguez

Sarı Lacivertli Takımdan Kartalı Kızdıracak Transfer

Devre arası girer girmez her takımın transfer süreci başlamış oldu. Süper Lig’te de ikinci yarının başlaması ile büyük takımlar da şampiyonluk için kolları sıvayarak harekete geçti. Fenerbahçe’nin yapacağı Ricardo Rodriguez transferi de hem diğer takımların hem de sarı lacivertli takımın taraftarlarının merak konusu haline geldi.

Fenerbahçe, Türk Futbol Federasyonu’nun harcama limitini aşması sebebi ile transfer yapma hakkını kaybetmişti. Bu süreç içerisinde kanarya çıkacak kararı beklerken, 40 milyon Türk Liralık harcama limitine kavuşma düşüncesi ile birçok transfer için hazırlık yapmaya da başladı.

142 milyon TL kadar eksiye düşen sarı lacivertli yönetimin ise beklediği haber geldi ve iki özel banka ile sözleşme yaptı. Bu konu hakkında Türk Futbol Federasyonu’nun da Sicil Kurulu kabul ettiğine dair bir iddia ortaya atıldı.

Bankaların desteği ile 40 milyon Türk Lirası kadar limite kavuşabilecek sarı lacivertli ekip, ilk iş olarak Frankfurt’tan kiraladığı Gine’li başarılı stoper mevkii oyuncusu Fallette’nin lisansını çıkartma kararı aldı.

Rodriguez Fenerbahçe’ye Geliyor

Stoper mevkii haricinde, sol bek ve kanat forvet için de özel olarak harekete geçti. Bu isimlerden birisi de Beşiktaş’ın da kadrosuna katmak istediği Ricardo Rodriguez ile anlaştığını ve bu anlaşmanın önümüzdeki günlerde resmen açıklanacağını bildirdi. İsviçreli sol bek mevkiinin başarılı oyuncusunun transfer konusu da Fenerbahçe taraftarını heyecanlandırırken, siyah beyazlıları da öfkelendirdi.

.