SARI KIRMZILI TAKIMIN KALECİ MUSLERA’YA DİNLENMEK YOK

Sarı kırmızılı takımın kalecisi ve kaptanı Fernando Muslera milli takım dönüşü uzun yolculuk sonrası dinlenmeden maça çıkacak gibi görünüyor. Bu sezon Galatasaray da ki kaleci krizi git gide büyümeye devam ediyor.

Milli maç için Uruguay’ a giden kaptan Fernando Muslera’ yı oldukça yorucu bir yolculuk sonrası dinlenmeden süper ligde ki Konyaspor maçında sahada olacak.

Milli arada sarı kırmızlı takımın düzenledikleri iki hazırlık maçında da yedek kalecileri Fatih Öztürk ve İsmail Çipe ‘ yi deneyen tecrübeli teknik adam Fatih Terim iki kalecinin de göstermiş olduğu performansı beğenmeyen teknik adam Fernando Muslera’ nın dönüşünü bekleyecek.

GALATASARAY’IN YEDEK KALECİLERİ FATİH VE İSMAİL’İN PERFORMANSLARI YETMEDİ

Galatasaray süper lige verilen milli ara nedeni ile bu arayı iyi değerlendirmek isteyen takım iki hazırlık maçı düzenlediler. TFF 1. Lig ekiplerinden olan Tuzlaspor ve İstanbulspor ile karşılaşan sarı kırmızılı takım bu iki maçta da kalesinde toplamda 6 gol gördü.

Sarı kırmızlı takımın alt yapısından yetiştirdiği diye bileceğimiz 26 yaşındaki kaleci İsmail Çipe Tuzlaspor karşılaşmasında kalesinde 3 gol gördü ve gösterdiği performans sonrası geçer not alamadı.

Kasımpaşa ‘ dan 2020 yılında bedelsiz olarak kadroya katılan 34 yaşındaki Fatih Öztürk ise İstanbulspor ile olan hazırlık maçında sahada olana kaleci 3 gole engel olamadı.

Fatih Öztürk sarı kırmızlı takıma kaptan Fernando Muslera’ nın geçirdiği büyük sakatlık sonucunda mecburi bir transfer olarak yapılmıştı anacak göstermiş olduğu performans büyük hayal kırıklığı yarattı.

İki kalecisinden de istediği performansı alamayan Fatih Terim milli takımı Uruguay ile 2022 Dünya Kupası eleme maçında 15 Ekim Cuma günü Brezilya ile karşı karşıya gelecek olan maçta Uruguay’ ın kalesini kaptan Fernando Muslera koruyacak.

Maç sonrasında iki ülke değiştirerek oldukça uzun bir yol ve yorgunluk ile İstanbul’ a gelmesi beklenen kaleci takımı ile antrenman’ a çıkmadan Konyaspor karşılaşmasında Galatasaray’ ın kalesini koruyacak.

GALATASARAY’A TÜRK PASAPORTLU GENÇ KALECİ ŞART

Sarı kırmızılı takımın kaleci problemi devam ediyor. Yedek kaleci İsmail Çipe ve Fatih Öztürk istenilen seviyede olmadıkları için kaptan Fernando Muslera’ ya çok fazla yük binmeye başladı ki özellikle Milli maçlar sonrasında uzun kilometreler yapıp maça çıkan oyuncun performansı da kötü oluyor.

2007 yılından beri sarı kırmızlı takımın kalesini koruyan Kaptan Fernando Muslera kariyerinin de yavaş yavaş sonuna doğru yaklaşıyor. 35 yaşındaki tecrübeli kaleci için sarı kırmızlı takımın yavaş yavaş alternatif isimler üzerinde çalışmaya başlamalı.

Süper lig deki yerli oyuncu oynatma kuralı nedeni ile de kalesinde yerli ve genç kaleci ile alternatif yaratmak isteyen sarı kırmızlı takım bilindiği üzere İzmir ekiplerinden Göztepe’nin genç kalecisi 23 yaşındaki Irfan Can Egribayat için yaz transfer döneminde girişimleri de olmuştu.

23 yaşındaki kaleciyi kadrosuna katmak isteyen Galatasaray kulübü için oldukça iyi bir transfer olarak görünüyor. Türkiye U-21 takımın kalesini de koruyan Irfan Can Egribayat kulübü Göztepe ile 2025 yılına kadar sözleşmesi bulunan kalecinin piyasa değeri 3 Milyon Euro.