SARI – KIRMIZILI GALATASARAY FORVET TRANSFERİNDE ROTA DEĞİŞTİRDİ

2020 – 2021 Spor Toto Süper Lig’i ezeli rakibi Beşiktaş ile aynı puanda fakat averajdan dolayı ikinci sırada tamamlayan Galatasaray, yeni sezona iddialı bir başlangıç yapmak için kadrosunu önemli isimlerle güçlendirirken bir yandan da yeni arayışlarında hız kesmedi. Ekibe forvet takviyesi yapmak isteyen sarı – kırmızılılar, daha önce teklif gönderdiği Olimpiu Morutan görüşmesini askıya alırken, gündeme sonradan dahil olan Parma forması giyen Dennis Man’e teklif götürdü.

Geçtiğimiz haziran ayında yapılan başkanlık seçimi sonrasında Burak Elmas’ın göreve gelmesiyle birlikte yola Fatih Terim ile devam etme kararı alınırken bir yandan da takımı güçlendirmek adına transfer çalışmalarına hız kazandırıldı. Önemli takviyelerle kadroda büyük değişiklikler yapan Galatasaray, forvet hattına iyi bir transfer yapmak istiyor. Bütün şartlar FCSB forması giyen Olimpiu Morutan için zorlanırken, oyuncunun istediği bonservis miktarı fazla bulunarak görüşmeler askıya alındı. Öte yandan arayışını hala devam ettiren Cim Bom, gündemine yine bir Rumen yıldızı aldı. Parma forması giyen Dennis Man için düğmeye basan yönetim, genç oyuncu için İtalyan kulübüne resmi teklif gönderdi.

Genç Yıldız İçin Biçilen Değer Ortaya Çıktı

Rumen yıldız Olimpiu Morutan ile bir türlü anlaşmaya varamayan Galatasaray, yeni forvet adayı Dennis Man için Parma kulübüne resmi teklif yaparken sunduğu fiyat basına yansıdı. Sarı – kırmızılılar, 22 yaşındaki oyuncu için İtalyan kulübüne 6.5 milyon Euro bonservis bedeli, 2 milyon Euro bonus ve yıllık 2 milyon Euro maaş teklif edildi.

Galatasaray’ın Peşinde Olduğu Dennis Man Kimdir?

Dennis Man, 26 Ağustos 1998 tarihinde Romanya’nın Vladimirescu şehrinde dünyaya geldi. Futbol hayatına ilk adımını 2005 yılında Atletico Arad takımının altyapısında atan Romen yıldız, 2014 yılında ise UTA Arad takımına geçiş yaptı. Bir sene boyunca ekipte gösterdiği başarılı performansın ardından A takıma kadar yükseldi.

2015 – 2016 sezonu sona erer ermez FCSB Futbol Kulübü ile imza masasına oturan 22 yaşındaki forvet, 5 sene boyunca bu takımın formasını terletti.