ŞAMPİYONLAR LİGİ FİNALİ İSTANBUL’DA OYNANACAK

Şampiyonlar Ligi’nde artık sona gelindi. Yarı Final karşılaşmalarında rövanş mücadelelerinin de oynanmasıyla birlikte İstanbul’daki finalde hangi kulüplerin karşı karşıya geleceği belli oldu. İstanbul’da oynanacak olan Şampiyonlar Ligi 2020-2021 sezonunun finali iki İngiliz kulübünü karşı karşıya getirecek. İşte Manchester City – Chelsea finaliyle ilgili ayrıntılar…

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde son düzlüğe gelindi. İki köklü İngiliz kulübü olan Manchester City ile Chelsea adını finale yazdırdı.

2021 ŞAMPİYONLAR LİGİ NE ZAMAN OYNANACAK?

UEFA Şampiyonlar Ligi finali 29 Mayıs Cumartesi günü oynanacak. Final maçı Türkiye saatiyle 22.00’de başlayacak.

2021 şampiyonlar ligi finali hangi stadyumda oynanacak?

2021 UEFA Şampiyonlar Ligi finali İstanbul’da gerçekleşecek. Final mücadelesi, daha önce 2005’te de Şampiyonlar Ligi Finali’ne ev sahipliği yapmış olan Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanacak.

Daha önce 2020’de İstanbul’da yapılacak olan final pandemi nedeniyle Portekiz’e alınmıştı. Futbolda normalleşmenin başlanmasının ardından 2021 finaline İstanbul ev sahipliği yapacak.

2021 şampiyonlar ligi finali hangi kanalda izlenebilecek?

UEFA Şampiyonlar Ligi final karşılaşması, Türkiye’deki Şampiyonlar Ligi yayın haklarını elinde bulunduran beIN Sports’tan naklen yayınlanacak.

İSTANBUL’DA GERÇEKLEŞECEK FİNALDE SEYİRCİ OLACAK MI?

Korona virüs pandemisi sebebiyle taraftarların bir süredir tribünlerden uzak kaldı. Ancak bu büyük organizasyonun finali bu durum için bir istisna teşkil edecek. UEFA tarafından yapılan açıklamada İstanbul’da Atatürk Olimpiyat Stadı’nda gerçekleştirilecek olan 2021 Şampiyonlar Ligi finali için stada 25 bin taraftarın alınacağı duyuruldu.

Yapılan açıklamaya göre finalist takımların her biri için dörder bin bilet ayrılacak. Geriye kalan biletler ise herkese açık şekilde satışa sunulacak.

ATATÜRK OLİMPİYAT STADI FİNAL İÇİN YENİLENMİŞTİ

Şampiyonlar Ligi finali için hazır hale getirilen Atatürk Olimpiyat Stadı uzun bir yenileme döneminden geçti. Mimari yapısı sebebiyle rüzgardan dolayı maç oynamanın oldukça zorlaştığı statta buna yönelik bir yenileme gerçekleştirildi. Bunun dışında stadın saha zemini hibrit çimlerle yenilendi, ışıklandırma sistemi de yine iyileştirildi. Ayrıca soyunma odaları da finale yakışır şekilde modernleştirildi. Stadyumun kapasitesi yenileme sonrası 72 bin civarında olurken oynanacak olan final maçında bu kapasitenin yalnızca 25 bini kullanılacak.