Sahada Kavga Dövüş Marcao ve Kerem

Sezonun ilk maçında Galatasaray ‘da oynanan oyunun önüne Milli oyuncu Kerem Aktürk ile Marcao arasındaki çıkan kavga geceye damga vurdu.

Marcao Maçın Önüne Geçti

Giresunspor Galatasaray maçının ikinci yarısında sahalarda ender görülmüş bir olaya şahit olundu. Maçın 63. Dakikasında Marcao ile Kerem Aktürk arasında gelişen olay da sarı kırmızılı savunma oyuncusunun Kerem Aktürk oğluna seslenerek iletişime geçmesi sonucu Kerem’in sus işareti yapması sonucunda Marcao koşarak soluğu Kerem’in yanında alması genç oyuncunun üzerine yürümesi ile kalmayıp kafa ve yumruklar ile oyuncuyu tartaklaması sonrası yaşanan gerginlik gündeme bomba gibi düştü. Hakem Erkan Özdamar’ı VAR’ dan uyarılması üzerine oyuncu Marcao’ ya direk kırmızı karttan oyundan ihraç etti.

Marcao Gidek Mi Kalacak Mı

Maç sonu sarı kırmızılı ekibin teknik direktörü Fatih Terim olayı sıcak sıcak değerlendirmekten yana değil’ de olayın çözümü için İstanbul dönüşünde çözüleceğini işaret etmiş olsa da Marcao önce  takım arkadaşları, Türk futbolu ve Kerem’den  özür dilemesi gerektiği sonrasında kulüp içinde yönetim ile oyuncu hakkında değerlendirmesini yapacaklar gibi olsa da Fatih hoca Marcao için düşüncesi özür diletip takımda tutmak istemesi yönünde görünse de

Fatih hoca bu tür olaylara alışkın olduğundan kendi yöntemleri ile çözmeyi seven bir hoca olsa da bu olayın daha önceki gibi Melo, Riera arasında soyunma odasından yaşanan olay ile çok farklı saha içinde yaşanması bu olayın çözülmesi için elini zorlaştırıyor.

Sarı kırmızılı taraftarın oyuncusu Marcao ile yolların ayrılması yönünde tavır almış durumdalar özellikle oyuncu sosyal medya hesaplarında evine dönmesi yönünde paylaşımlar yapılması üzerine taraftar tavrını belirtmiş durumdalar.

PFDK kurulu olarak ceza olarak sınırı 5 maç ile 10 maç arasında olsa da TFF’ den rekor ceza gelecektir. Galatasaray’da Burak Elmas yönetiminin burada vereceği karar adeta öfke krizine giren Marcao için daha ağır bir ceza yani kadro dışı bırakılma veya kontrat yok sayacak bir ceza beklenebilir. Bu kararda Fatih hoca oldukça önemli bir rol oynayacak görüsünde de Galatasaray yönetimi ve Fatih hoca oyuncunun ağır cezalar ile takımda kalması yönünden olacaktır.