Ryan Babel

Ryan Babel’den Galatasaray Ayrılığı İle İgili Beklenen Açıklama Geldi

Galatasaray ekibi ile sezon başında anlaşan fakat devre arasında yollarını ayırma kararı alan Ryan Babel, kendi ülkesi Hollanda’nın Ajax ekibi ile anlaşmaya varmıştı.

Sezon başında sarı kırmızılı ekiple anlaşan, sonrasında devre arası molasında Hollanda’nın Ajax ekibi ile anlaşarak Galatasaray ekibi ile yollarını ayıran Ryan Babel, bir anda gerçekleşen ayrılığı ile ilgili beklenen açıklamayı sonunda yaptı.

İki ekip arasında ufak detayları fark ettiğini söyleyen Hollandalı futbolcu, iki takım arasında özellikle de hazırlık süreçlerinde organize farkının olduğunun altını çizdi.

İşine son derece motive sahibi olarak devam ettiğini söyleyen oyuncu, tesislerde  antrenmanlarda yapılan teknik çalışmaların Ajax ekibinde daha düzenli ve fikir alış-verişi ile gerçekleştiğini de vurguladı.

Asıl Hedef EURO 2020

Galatasaray’dan ayrılışının yanı sıra hedeflerine de değinen sporcu, en büyük hedefinin de Euro 2020 olduğunu ekleyerek, “Gelecek aylar için hedefim; EURO 2020’de olmak. Tüm enerjimle hedeflerime odaklandım” diyerek, Ajax takımında şampiyon olmak istediğini de açıklamalarına ekledi.