Ryan Babel

Ryan Babel’den Çarpıcı İtiraflarla Dolu Açıklama

Sezon başında Galatasaray ekibine bonservisi olmadan dahil olan Ryan Babel, sarı kırmızılı yönetimin beklentisini karşılayamadı. İstenilen performansı gösteremeyen sporcunun ise özellikle gelecek sezon hazırlık döneminde yolların ayrılması da en çok konuşulan durumların başında geliyor.

Hollandalı sporcu konuya ilişkin ise ülkesinin basınına açıklama yaptı. Çarpıcı ve dikkat çeken ifadeler kullanan sarı kırmızılı sporcu geçmiş kariyerinde de Beşiktaş’ta forma giymişti. Sonrasında siyah beyazlı takımdan Fulham ekibine transfer olan Ryan Babel, Galatasaray kadrosuna transfer olmuştu. Fakat sarı kırmızılı takımda istenilen performansı sergileyememesi sebebiyle kiralık olarak Hollanda ekibi Ajax’a gönderildi.

Galatasaray yönetiminin herhangi bir bedel ödemeden kadrosuna aldığı 33 yaşındaki futbolcunun bu sezon sonunda ise kiralık sözleşmesi sona erecek. Sarı kırmızılı takıma geri dönüp dönmeyeceği ise büyük bir merak konusu oldu.

Gerçek Babel’i Gösteremedim

Hollanda basınına bu konuya ilişkin açıklama yapan Ryan Babel, 2021 yaz mevsiminde düzenlenecek olan EURO 2021 mücadelesinde de forma giymeyi ve kadroda olmak istediğini de belirtti. Turnuvada yer alabilmek için ise sürekli olarak oynaması gerektiğine dikkat çeken oyuncu, sarı kırmızılı takıma ne kadar değerli olduğunu göstereceğini iddia etti.

Öte yandan forma giydiği Ajax ekibinde başarılı bir performans sergileyemediğini de belirterek, futbolda son maçta ne kadar iyi olunursa o kadar iyi olunduğuna dikkat çekti. Ve gerçek Babel’i gösteremediğinin altını çizdi.