Roma’nın Antrenman Tesislerinde Şoke Eden Olay

İtalyan ekibi Roma‘nın antrenman tesislerinde şoke eden bir olay yaşandı. Kulübün antrenman yaptığı tesislerde İkinci Dünya Savaşı’ndan kalma 15 adet bomba bulundu. Durum derhal yetkililere bildirildi ve bombalar, İtalyan ordusuna bağlı bomba imha uzmanları tarafından temizlendi.

Daha sonra İtalyan ekibi Roma, sosyal paylaşım sitesi Instagram üzerinden paylaşımda bulunda. Yapılan açıklamada, İtalyan ordusuna bağlı bomba imha ekiplerinin Trigoria tesislerinde bombaları çıkartırken çekilen bir fotoğraf paylaşıldı. Paylaşılan fotoğrafın altında ise: “Her gün göremeyeceğiniz türden bir şey.

Kulübün antrenman tesisleri Trigoria’da geçmişi ikinci Dünya Savaşı’na dayanan bir grup bombayı güvenli ve başarılı şekilde çıkardılar. İtalyan ordusu ve bomba imha ekibine çok teşekkür ederiz” ifadelerine yer verildi.

İtalyan basını da bu olaya sessiz kalmadı. Basında yer alan haberlere göre; bombaların, Alman yapımı 100 milimetre kalibreli 15 havan topu olduğu ve 1944’te kaçan Alman askerlerince terk edilmiş olabileceği söylendi. 

Napoli – Roma Maçı

İtalya Serie A’da heyecan devam ediyor. Ligin 9. Haftasında Napoli ile Roma kozlarını paylaşacak. Napoli’nin evinde Roma’yı konuk edeceği maç, 29 Kasım Pazar günü saat 22:45’te beIN Sports 3’te canlı yayınlanacak. Bu maç öncesinde Roma, şimdiye kadar aldığı 5 galibiyet, 2 beraberlik, 1 mağlubiyet ve 20 puanla ligin 4. sırasında yer alıyor. Rakibi Napoli ise, şimdiye kadar aldığı 5 galibiyet, 3 mağlubiyet ve 14 puanla ligin 7. sırasında bulunuyor. 

Bu maç öncesinde Roma, şimdiye kadar aldığı 5 galibiyet, 2 beraberlik, 1 mağlubiyet ve 20 puanla ligin 4. sırasında yer alıyor. Rakibi Napoli ise, şimdiye kadar aldığı 5 galibiyet, 3 mağlubiyet ve 14 puanla ligin 7. sırasında bulunuyor.  

Milan – Fiorentina Maçı

İtalya Serie A’nın 9. haftasında bir diğer nefes kesen maç Milan ve Fiorentina arasında olacak. Milli futbolcu Hakan Çalhanoğlu’nun formasını giydiği Milan evinde Fiorentina’yı konuk edecek. Bu zorlu maç 29 Kasım Pazar günü saat 17:00’de beIN Sports 3’te canlı yayınlanacak.

Bu maç öncesinde ev Milan, şimdiye kadar aldığı 6 galibiyet, 2 beraberlik ve 20 puan ile birlikte İtalya Seri A’da ligin zirvesinde yer alıyor. Rakibi Fiorentina ise, şimdiye kadar aldığı 2 galibiyet, 2 beraberlik, 4 mağlubiyet ve 8 puan ile ligin 16. sırasında yer alıyor.