Romain Saiss ile Beşiktaş’ın Yolları Ayrılıyor

Beşiktaş’ta önemli gelişmeler yaşanıyor. Siyah beyazlı takım, Galatasaray’dan da hatırladığımız Halil Dervişoğlu ile önümüzdeki günlerde sözleşme imzalayacak. Söz konusu transfer için oyuncunun kulübü Brentford’a herhangi bir bonservis bedeli ödenmeyecek. Yalnızca oyuncunun sonraki satışından pay verilecek.

Beşiktaş yönetimi bir yandan transfer çalışmalarına devam ederken bir yandan da takım içerisindeki sorunları çözmeye çalışıyor. Sorun yaratan isimlerin başında Romain Saiss geliyor. Faslı oyuncunun önümüzdeki sezon Beşiktaş’ta forma giyme ihtimali bulunmuyor.

Beşiktaş Yönetimi Gelen Teklifleri Değerlendirecek

Siyah beyazlı takımın transfer yapabilmesi için oyuncu satması gerekiyor. Satılması düşünülen ilk isim Gedson Fernandes idi. Portekizli oyuncu ile Serie A ekiplerinden Lazio ilgileniyordu. İtalyanlar, oyuncu için Beşiktaş’a 20 milyon Euro önermeyi düşünüyorlar. Ancak, Beşiktaş, oyuncunun bonservisinin yarısının Benfica’ya verilecek olmasından dolayı söz konusu miktarı yetersiz buluyor. Bu yüzden, Lazio’nun yapmış olduğu teklif kabul edilmeyecek.

Beşiktaş’ın kadrosunda satabileceği çok fazla oyuncu bulunmuyor. Yine de bazı isimlere sürpriz bir şekilde transfer teklifi geldiğinden bahsedebiliriz. O isimlerden birisi Romain Saiss oldu. 1990 doğumlu futbolcu, geçtiğimiz sezonun başında herhangi bir bonservis bedeli olmadan Beşiktaş’a transfer olmuştu. Beşiktaş, bu oyuncu ile iki yıllık sözleşme imzalamıştı. Geçtiğimiz sezon fena olmayan bir performans ortaya koyan Romain Saiss, bilhassa Dünya Kupası’nda son derece iyiydi. Bu durum, Avrupa kulüplerinin oyuncuya ilgi göstermesini sağladı.

Romain Saiss, bir yıllık sözleşmesi olmasına rağmen Beşiktaş’tan ayrılmak istiyor. Oyuncu ile eski kulübü Wolverhampton ilgileniyor. İngilizler, oyuncu için önümüzdeki haftalarda Beşiktaş’ın kapısını çalabilirler. Romain Saiss de dönüş fikrine sıcak bakıyor. Yeniden Premier Lig’de forma giymenin harika olacağını düşünüyor. Bunun yanı sıra, Fransa’nın Olimpik Marsilya kulübü de oyuncuyu kadrosuna katmak istiyor. Fransızlar, oyuncu ile irtibat halindeler! Onlar da kısa süre içerisinde Beşiktaş’a teklif yapabilirler.

Beşiktaş Oyuncuyu Transfer Etmek İsteyen Kulüplerden En Az 4 Milyon Euro İstiyor

Beşiktaş’ın oyuncu satmaya ne kadar ihtiyaç duyduğu aşikar! Siyah beyazlı kulüp, Romain Saiss’in değerinin farkında! Bu yüzden, bu oyuncuyu düşük bir bonservis bedeli karşılığında elden çıkarmak istemiyor. Siyah beyazlılar, oyuncu için en az 4 milyon Euro talep edecek. Hatta, duruma göre söz konusu transfer bedelinin 5 milyon Euro’ya çıkma ihtimali de mevcut!

Romain Saiss Köprüleri Attı

Beşiktaş kısa süre önce yeni sezon hazırlıklarına başladı. Romain Saiss İstanbul’a geldi. Normal şartlar altında takımla beraber çalışması gerekiyordu. Ancak, kendisi, sakatlığını öne sürerek idmanlara çıkmadı. Faslı oyuncunun derdi takımdan ayrılmak! Bu yüzden, Beşiktaş yönetimine başvuruda bulundu. Transferinde kolaylık sağlanmasını istedi. Bu durum, oyuncunun en az bir sezon daha Beşiktaş’ta kalmasını hayal eden Beşiktaşlıları fazlasıyla üzdü. Romain Saiss, sosyal medyada en çok tepki gören isimlerden birisiydi.