ROMA GALATASARAY’IN STOPER’İ MARCAO’NUN PEŞİNDE

Sarı kırmızlı takımın Brezilyalı Stoperi Marcao’ ya dev talip. Galatasaray forması ile göstermiş olduğu yüksek performansı ile Avrupa kulüplerinin takibine girmeyi kazanan Marcao İtalyan ekibi Roma’ nın transfer listesine girmiş durumda.

Roma takımının Portekizli tecrübeli teknik adamı Jose Mourinho özellikle Brezilyalı Stoperi kadroda görmek istediğini biliyoruz.

JOSE MOURİNHO VE TAFİH TERİM İKİ SIKI DOST

Galatasaray’ın Brezilyalı Stoperi 25 yaşındaki oyuncu Marcao sarı kırmızlı takımda ki performansı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Sarı kırmızlı takımın oyun planı içinde oldukça önemli bir yere sahip olan Brezilyalı Stoper Marcao savunmadan oyun kurma da ne kadar iyi bir pasör olduğu kadar savunmadaki becerileri ile de dört dörtlük bir Stoper diye biliriz. Ayağı düzgün, soğukkanlı oyuncu Marcao her geçen gün performansını bir seviye daha arttırdığını söyleye biliriz.

Bu sezon süper lig ‘in açılış maçında yaşanılan talihsiz olay sonrasında süper lig de 8 maç ceza alan Brezilyalı Marcao bu süreçte takımı için ne kadar önemli bir oyuncu olduğunu bir kez daha anlamış olduk.

Marcao‘nun yokluğunda savunmada oyun kurma konusunda oldukça sıkıntılar çeken takım bir türlü oyuncunun yokluğunda oraya bir çözüm bulamamışlardı.

Brezilyalı oyuncu 8 maçlık cezasını süper lig de ki Konyaspor maçı ile tamamlayan Marcao hafta sonunda oynanacak olan Beşiktaş derbisinde sahada olması bekleniyor.

Berkan ve Taylan ‘dan bu görevi üstlenmesini isteyen tecrübeli teknik adam Fatih Terim bu iki oyuncunun da bu oyunun altından kalkamaması sonrası puan kayıpları da gelmiş olmuştu.

UEFA Avrupa Ligin de boy gösteren oyuncu Marcao burada Avrupa sahnesinde daha çok dikkat çekecek ki talipleri de artmış durumda.

Fatih Terim ile oldukça sıkı iki dost olan Portekizli teknik adam Jose Mourinho İtalyan ekiplerinden Roma‘nın teknik direktörlük görevini yapmakta.

Portekizli teknik adamın sarı kırmızılı takımın Brezilyalı Stoperi için Fatih Terim ile de bizzat görüşme yaptığı oyuncusu Marcao için talip olduklarını bizzat Fatih Terim ‘ e iletmiş durumda.

İki teknik adamın bir birleri ile oldukça sıkı dost oldukları için bu transfer de nasıl bir yol izleneceği ise simdi den merak konusu halinde.

BREZİLYALI STOPER’İN BONSERVİSİ BİRAZ EL YAKAR

Sarı kırmızlı takım Galatasaray 2018 – 19 sezonunda Portekiz 2. Lig ekiplerinden olan Chaves ‘den scout transferi olarak yapmış oldukları Marcao için Portekiz Kulübüne biraz fazla da olsa da 4 Milyon Euro gibi bir bonservis bedeli ödeyerek kadrolarına katmışlardı.

Galatasaray ile 2024 yılına kadar sözleşmesi bulunan Brezilyalı Stoper Marcao güncel piyasa değerine bakıldığında ise 10 Milyon Euro’nun üzerinde görünüyor.

Sarı kırmızılı takımın yöneticileri ise Brezilyalı oyuncuları için en az 15 Milyon Euro gibi bir bonservis bedeli bekliyorlar.