Rodinei İçin Taraftarın Cebinden 133 Bin Sterlin Çıktı

Bir Internacional taraftarı, Rodinei’nin Flamengo maçında oynaması için cebinden 133 bin sterlin ödedi. Eski takımına karşı sahaya çıkacak olan savunma oyuncusu, 49 dakika sahada kalabildi. Taraftarın cebinden şahsi olarak bu şekilde ödeme yapası tüm taraftarı ve futbol severleri şaşırttı.

Geçtiğimiz yıl Internacional’a kiralık olarak giden Rodinei, anlaşma gereği 133 bin Sterlin ödeme yapılmadığı sürece Flamengo takımına karşı forma giymeyeceğini açıklamıştı. Takımın ödeme yapması imkânsız hale gelince takımın bir taraftarı oyuncunun ödemesini yaptı. Kendi cebinden 133 bin Sterlin ödeme yapan taraftar sayesinde savunma oyuncusu maça çıkabildi. Fakat maçta sadece 49 dakika sahada kaldı.

133 BİN STERLİN ÖDENDİ VE KIRMIZI KART GÖRDÜ

Brezilya Serie A Liginde bitime 1 hafta kala şampiyonluk mücadelesi veren Internacional, Flamengo ile karşı karşıya geldi. Kritik maçta, taraftarın ödemesi ile görev yapabilen Rodinei, kritik 49. Dakikada kırmızı kart görerek takımını 10 kişi bıraktı. Corinthians maçı öncesinde cezalı duruma düşmüş oldu.

Kıran kırana geçen mücadelede Flamengo, Giorgian de Arrascaeta ve Gabigol ile 2-1 kazandı. Bu sonuçlar ile rakibi Internacional’ı (69 puan), Flamengo (71 puan) geçerek şampiyonluğa bir adım daha yaklaşmış oldu.

RODİNEİ KİMDİR?

Rodinei Marcelo de Almeida, sadece Rodinei olarak bilinen, Flamengo’dan ödünç alarak Internacional için sağ bek olarak oynayan Brezilyalı bir futbolcu.

São Paulo, Tatuí’de doğan Rodinei, yalnızca on yaşında yetim kaldı. Kariyerine 17 yaşında Campeonato Catarinense’nin ikinci bölümünde Videira Esporte Clube ile başladı ve ardından Porto União’ya taşındı. 2011’de Rodinei, Avaí’ye katıldı ve başlangıçta 20 yaşın altındakilere atandı. 2012 sezonu öncesinde, o yılki Catarinense için Marcílio Dias’a ödünç verildi.

Rodinei 22 Mayıs 2012’de Korintliler’e bir yıllığına kiralık olarak katıldı. Alessandro ve Guilherme Andrade arkasından üçüncü tercih olarak, 17 Ekim’de Série A’ya ilk maçına çıktı ve Cruzeiro’ya deplasmanda 2-0 mağlup olan Willian Arão’nun geç yedek oyuncusu olarak geldi; Kulüpteki tek görünüşüydü.

3 Mayıs 2013’te Rodinei, Avaí ile olan sözleşmesini uzattı ve yıl sonuna kadar CRAC’a ödünç verildi, kulübün Série C koşusunda düzenli bir başlangıç oldu. Daha sonra 2014 Campeonato Paulista için de geçici bir anlaşma ile Penapolense’e geçti ve tarafının çeyrek finallere ulaşmasıyla tartışmasız bir ilk tercih oldu.