Rizespor ve Sumudica’nın Yolları Ayrıldı

Çaykur Rizespor kulübünden yapılan yazılı açıklamada Rumen teknik adam Marius Sumudica ile sözleşmesinin karşılıklı olarak feshedildiği duyuruldu.

Sezon ortasında başarılı bir grafik çizdiği Gaziantep FK’dan Rizespor’a gelen Marius Sumudica ile alınan kötü sonuçlar nedeniyle yollar ayrıldı. Sumudica ayrılığın sinyalığı 2-1 mağlup olunan Kayserispor maçı sonrasında yaptığı basın açıklamasında vermişti. Sumudica’nın Rizespor ile yolları göreve geldikten 8 gün sonra ayrıldı.

Sözleşme Karşılıklı Feshedildi

Rizespor, anlaşmalı olarak sözleşenin feshedildiğini duyurdu. Yapılan açıklamada; Marius Sumudica ile yollarımız ayrıldı.  Sözleşme karşılıklı olarak feshedildi. Hizmetlerine teşekkür eder sonraki kariyerinde başarılar dileriz ifadeleri kullanıldı.

7 Maçta 4 Puan

Sumudica Rizespor’a göreve gediği günden bugüne 7 karşılaşmada takımın başında yer aldı. Marius Sumudica’nın bu 7 karşılaşmada hiç galibiyeti yok. Sumudica yönetimindeki Çaykur Rizespor 7 maçta 3 beraberlik ve 4 galibiyet yaşadı.

Rizespor Süper Lig’in 27 haftasını 6 galibiyet ve 10 beraberlikle 28 puanla kapattı. Çaykur Rizespor ligde 16. sırada yer alıyor.

Stresten Hastalandım

Lig’de27 haftada Kayserispor’la karşılaşan Çaykur Rizespor bu karşılaşmadan 2-1 mağlubiyetle ayrılmıştı. Maç sonrasında açıklamalarda bulunan teknik adam ayrılığın sinyalini bu açıklamalarda vermişti. 50 yaşındaki teknik adam Sumudica yaptığı basın toplantısında, Rizespor için her şeyi yaptığını düşündüğünü, ancak sürekli aynı golleri yediklerini, oyuncuların yeteri kadar sorumluluk almadıklarını söylemişti.

Yaşadığı stres yüzünden hastalandığını belirten teknik adam kulüp başkanıyla görüşeceğini ve takım için bir karar almaları gerektiğini iletti. Yaşanacak bir değişimin takıma şok etkisi yapabileceğini ve bunun Rizespor’un ligde kalmasını yetebileceğini uman tecrübeli teknik adam Sumudica 20 yıllık kariyerinde ilk defa bir takımı çıkışa geçiremediğini de ekledi.

Ayrılığın Sinyalini Vermişti

Devre arasında göreve başlamasının hata olduğunu belirten teknik adam, Rizespor taraftarlarından özür diledi. Emeği geçen yönetime ve futbolculara teşekkür etti. Ancak yollarının ayrılması gerektiğini de ekledi. Basın açıklamasını hayatımı yedek kulübesinde geçirmek istemiyorum diye bitirerek yaşanacak ayrılığın sinyallerini vermişti. Rizespor’un başında çıktığı 7 maçta hiç galibiyet alamayan Marius Sumudica’nın Rizespor dönemi sadece 38 gün sürdü.