RİZESPOR – TRABZONSPOR MAÇI GOLSÜZ BİTTİ

Süper toto süper Lig’in 34. haftasında ÇaykurRizespor’un evsahipliğinde Karadeniz derbisi oynandı. Maçı kazanmak isteyen her iki takımda birbirlerine üstünlük sağlayamadığı için sonuç Koçöz bir eşitlikle tamamlandı. Maçın sonucunda hem Çaykur Rizespor takımı hem de Trabzonspor bir puan olarak dahadan ayrıldı.

TRABZONSPOR İSTEDİĞİ PERFORMANSTA DEĞİL

Süper toto süper Lig’in 34. hafta Trabzonspor takımı Karadeniz derbisi için Çaykur Rizespor’un sahasına konuk oldu. Bu maçı kazanarak üç puan elde etmek isteyen Trabzonspor takımı golsüz bir eşitlikle sahadan ayrıldı.

Karadeniz derbisinde, karşılaşmanın tamamında hiçbir şekilde gol pozisyonu olmadığı için maç 90 dakikanın sonunda eşitlik bozulmadan 0-0’lık beraberlikle tamamlandı. Her iki takımda bir puan olarak sahadan ayrıldı. Trabzonspor maçını 86. dakikasında on kişi kaldı. Vitor Hugo 86. dakikada gördü ikinci sarı karttan kırmızı sarı kartta döndüğü için maçtan atıldı ve cezalı konumuna düştü.86. dakikada on kişi kalan Trabzonspor takımı karşılaşmadan mağlup ayrılmamak için kalesini iyi bir şekilde korumaya devam etti.

KARADENİZ DERBİSİ SONRASI LİG DURUMU

Trabzonspor son haftalarda oldukça başarısız bir performans sergilemeye başladı. Beraberliğe tamam diyen Trabzonspor takımı son haftalarda hem mağlubiyet hem de beraberliklerini arttırdı. Trabzonspor’un hedefi ligin ilk üç takımı arasında sezonu kapatmaktı. Şu an süper Toto Süper Lig’de dördüncü sırada yer alan Trabzonspor takımı 58 puanda. Abdullah avcı ve öğrencileri Çaykur Rizespora karşı bir üstünlük sağlayamadıkları için maç berabere bitti ve Trabzonspor takımı deplasmanda Çaykur Rizespor’un sahasında iki puan kaybetti. Maç için tüm hazırlıklarını tamamlamış olan fakat yine de üç puanla kazanamayan Trabzonspor takımı 58 olan puanını artırmak ve sıralamasını yükseltmek için kalan son haftalara oldukça iyi değerlendirmek durumunda.

Ev sahibi takım Çaykur Rizespor da teknik direktörleri Bülent Uygun ile beraber iyi bir başlangıç yakalasalar da onu devam etmediler. Süper toto süper Lig’in 34. haftasını aldı bir puanla 36 puana ulaşarak kapatan Çaykur Rizespor takımı gelecek hafta için planlarını başlattı. Çaykur Rizespor takımı 36 puanla 14. sırada yer alıyor. Alt sıralara oldukça yakın olan Çaykur Rizespor takımı önündeki maçlara kazanarak Ligi orta sıralarda ve tehlike bölgesinden uzak bir konumda tamamlamak istiyor.