Rıza Çalımbay

Rıza Çalımbay’dan Sivasspor Durumu Değerlendirmesi

Süper Lig’in en önemli şampiyonluk adaylarından biri olan Demir Grup Sivasspor ekibinin tecrübeli Teknik Direktörü Rıza Çalımbay açıklama yaptı. Denizlispor maçı öncesinde önemli noktalara değinen teknik adam, tek amacın ilk maçı kazanmak olduğunu ve başka bir düşüncenin de olmadığını söyledi.

Demir Grup Sivasspor ekibinin tecrübeli teknik adamı Rıza Çalımbay, Denizlispor maçı öncesinde önemli açıklamalar yaptı. Kırmızı beyazlı kulübün resmi internet sitesine açıklama yapan teknik adam, öncelikli olarak maç haftasına girdiklerini belirtti.

Tek amacın kendi sahalarında oynanacak olan maçı kazanmak olduğunu ifade ederek, uzun bir aranın ardından oynamanın ise kolay olmadığını ekledi. Hiç hazırlık maçı yapmadıklarına dikkat çeken teknik adam, hazırlık maçı oynanabilseydi çok büyük bir avantaj edinmiş olacaklarını da vurguladı.

Hakan ve Fernando’nun Durumları Daha Ciddi

En çok can can yakan durumun ise ekipteki sakatlıklar olduğunun altını çizerek, Hakan Arslan ve Fernando Andrade’nin sakatlık durumlarının ise biraz daha ciddi olduğu bilgisini verdi. Bu durumun da onlar için dezavantaj olduğunu ekledi.

Geniş bir kadroya da sahip olduklarını ekleyen teknik isim, bunun haricinde hiçbir sıkıntı olmadığına da dikkat çekti. Ve imkan verildiği ölçüde, zamanı da çok iyi bir şekilde değerlendirerek çok iyi çalıştıklarını ifade etti.

Güncel Yazılar