Rıdvan Dilmen’den Galatasaray’a Öneri

Süper Lig’de yeni sezon öncesi takımlar transfer sürecini başlattı. Ünlü futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen transfer süresince Galatasaray’ın attığı transfer adımları hakkında konuştu ve Galatasay’ın transfer etmesi gereken oyuncuların listesini verdi.

Beşiktaş ile yollarını yeni ayıran Mohamed Elneny’nin sarı kırmızılı takımda forma giymesi gerektiğini belirten Rıdvan Dilmen, Fatih Terim’in bir transfer listesinin olduğuna emin olduğunu fakat Galatasaray’ın transfer sürecinde geç kaldığını söyledi.

Başarılı futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, Süper Lig’de başlayacak olan yeni sezon öncesinde Galatasaray için transfer değerlendirmelerinde bulundu. Fatih Terim’in transfer sürecinde mutlaka bir listesi olduğunu belirten Rıdvan Dilmen sarı kırmızılı takımın transfer sürecinde geç kaldığını vurguladı.

Kulübün planlarının ve Fatih Hoca’nın listesinin hızlı bir şekilde uygulanması gerektiğini sözlerine ekledi. Galatasaray’ın geçen sezona göre zayıf bir kadro ile ilerlediğini belirten Rıdvan Dilmen değerlendirmelerinde, “Galatasaray’dan ayrılan oyuncular, Galatasaray için kayıp.

Gidenlere ve gelenlere baktığımızda, Galatasaray’ın şu anda geçen seneden daha zayıf bir kadrosu var. Fatih Hoca’nın muhakkak listesi vardır, kulübün de planları vardır ama şu anda geç kalmış durumdalar” sözlerini kullandı.

“Elneny Beşiktaş için Büyük Kayıp”

Ünlü futbol yorumcusu Beşiktaş ile yollarını ayıran Mohamed Elneny için, Beşiktaş’ta büyük bir kayıp sözlerini kullanırken Galatasary’ın tranfer sürecinde Elneny’i takıma dahil etmesi gerektiği belirtti.

Elneny’nin başarılı ve karakterli bir oyuncu olduğunu söyleyen Rıdvan Dilmen Beşiktaş’ın bu sezon en büyük kaybının Elneny olduğunu söyledi ve aynı zamanda da Sergen Yalçın’ı eleştirdi. Başarılı yorumcu Rıdvan Dilmen yorumlarına, “Yabancı oyuncularda feda falan yok. Hiçbiri “Yazık bunlara” demez, alırlar parayı.

Sergen Yalçın’ın oyun tarzına baktığımızda farklılık gösteren bir oyun değil. Bana göre en büyük kayıp Elneny’dir. Galatasaray olsam hemen Elneny’i alayım derim. Karakterli de bir oyuncu” sözleri ile devam etti.

“Galatasaray Seri’yi Neden Alamadı”

Sarı kırmızılı takımın Jean-Micheal Seri’yi neden alamadığını merak eden ve alamamasına şaşırdığını belirten deneyimli yorumcu, “Kulüplerin hiçbir hazırlığı yok. Eski kariyeri çok iyi diye oyuncu alıyorlar. Galatasaray, Seri’yi neden alamadı, onu merak ediyorum” ifadelerini kullandı.