Real Madrid’in Yeni Hedefi Julian Alvarez!

Real Madrid, tartışmasız bir şekilde dünyanın en büyük birkaç futbol kulübünden birisi! Eflatun beyazlı takım, son olarak, 2021 – 2022 sezonunda UEFA Şampiyonlar Ligi’nde şampiyon oldu. Geçtiğimiz sezon ise Şampiyonlar Ligi yarı finalinde Manchester City’e elendi. Buna ek olarak, La Liga’yı Barcelona’nın arkasında ikinci sırasında bitirdi. Sezonun tek tesellisi Kral Kupası zaferi oldu.

Julian Alvarez

Kylian Mbappe Paris Saint Germain’de Kaldı

Real Madrid ile Kylian Mbappe arasındaki ilişkiyi bilmeyen yok! Bu ilişkiyi başlatan taraf Fransız oyuncu oldu. Çocukluğundan bu yana Real Madrid taraftarı ve Cristiano Ronaldo hayranı olduğunu söyleyen Kylian Mbappe, vermiş olduğu röportajlarda hayalinin eflatun beyazlı kulüpte forma giymek olduğunu söylüyordu. 1998 doğumlu oyuncunun Paris Saint Germain ile olan sözleşmesi, 30 Haziran 2022 tarihinde sona erecekti. Herkes, oyuncunun 2022 – 2023 sezonunda Real Madrid’de forma giyeceğini düşünüyordu. Fakat, öyle olmadı. Fransız yıldız, astronomik bir ücret karşılığında PSG’de kaldı.

2022 – 2023 sezonu, Kylian Mbappe için pek iyi geçmedi. Genç oyuncu, bilhassa takımının UEFA Şampiyonlar Ligi’ne son 16 turunda veda etmesinden dolayı üzgündü. Sezonun tamamlanmasının ardından geleceği ile ilgili bir karar almaya karar verdi. Oyuncunun PSG ile imzalamış olduğu yeni sözleşme 30 Haziran 2024 tarihinde sona erecek. Ancak, Kylian Mbappe istediği takdirde sözleşmenin bir yıl daha uzatılması mümkün! Fransız oyuncu, PSG yönetimine bir mektup yazarak söz konusu uzatma opsiyonunu kullanmayacağını dile getirdi. Bu karara sinirlenen PSG yönetimi, oyuncuyu kadro dışı bıraktı. Fransız yıldız, çalışmalarını takımdan ayrı olarak sürdürdü.

Futbolseverler, Real Madrid’in PSG’de kadro dışı kalan Kylian Mbappe için bir hamle yapacağını düşünüyorlardı. Ancak, eflatun beyazlı kulübün başkanı Florentino Perez’in bonservis ödemeye niyeti yoktu. Kylian Mbappe’ye Suudi Arabistan kulüpleri dışında hiç kimse talip olmadı. Genç oyuncu, PSG yönetimi ile bir görüşme gerçekleştirdi. Aradaki pürüzler giderildi. Fransız yıldız takımda kaldı. Real Madrid’in oyuncuyu transfer etme planları suya düştü.

Julian Alvarez İçin Şartlar Zorlanacak

Kylian Mbappe’nin PSG ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2024 tarihinde sona erecek. Fransız yıldızın yeni sözleşmeye imza atıp atmayacağı bilinmiyor. Real Madrid, Kylian Mbappe’nin tavırlarından sıkılmış durumda! Florentino Perez, sözleşmesi bitse dahi oyuncuyu kadroya katmayabilir.

Güncel tarih itibariyle, Real Madrid’in kadrosunda Joselu dışında forvet bulunmuyor. İspanyol kulübü, bu sezonu bu şekilde geçirdikten sonra önümüzdeki sezona yeni bir forvet ile başlamayı düşünüyor. İsmi Real Madrid ile anılan son oyuncu Julian Alvarez oldu. 2000 doğumlu oyuncu, güncel tarih itibariyle, Premier Lig’in dev kulüplerinden Manchester City’de forma giyiyor. Kulübü ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2028 tarihinde sona erecek.

Real Madrid, güncel Transfermarkt değeri 60 milyon Euro olan oyuncu için önümüzdeki günlerde Manchester City’nin kapısını çalabilir.