Real Madrid’de Maaşlarda İndirim

Yeni tip korona virüs (covid-19) pandemisi nedeni ile yerli ve yabancı birçok kulüp maddi açıdan çeşitli sıkıntılar yaşadı ve yaşamaya devam ediyor. Transfer bütçelerinde ve futbolcu maaşlarında kesintiler yaparak bu dönemi biraz daha iyi bir şekilde geçirebilmek için kulüpler kollarını sıvadı. Real Madrid’de bu kulüplerden biri oldu.

Taraftarlar Premier Lig sahasına dönmeye başlıyor, ancak La Liga’daki takımlar hala kapalı kapılar ardında oynuyor ve bu da yeni yılda daha fazla kayba neden olur oluyor.

Merengue yaptığı açıklamada, Real Madrid’in kulübün korona virüs salgını sırasındaki gelir kaybını telafi etmek için yüzde 10 ila 20 arasında ücret kesintisi yapacağını doğrulamıştı. Avrupa’da korona virüsten en çok etkilenen ülkeler arasında İspanya bulunduğu için La Liga Mart ayından bu yana başlama tarihi verilmeden durduruldu.

Durum böyle devam ederken Real Madrid hem futbol hem de basketbol takımlarının ücretleri ile ilgili düzenlemeye gitti.

%10’da Anlaştılar

Real Madrid yönetimi, kulüpte bulunan sporcuların maaşlarında %10’luk bir kesinti yapmaya karar verdi. Geçtiğimiz günlerde yönetim, Real Madrid’li oyuncular ile %10’luk maaş kesintisi konusunda anlaşmaya vardı.

Real Madrid kulübü, bünyesinde bulunan hem futbol hem de basketbol takımlarında yer alan sporcuların maaşlarının ilk kısmını tam olarak ödedi. Birçok kulüp gibi pandemi döneminde daralan ekonomi nedeni ile maaşların diğer yarılarını öderken ciddi sorunlar yaşayan İspanyol ekibi bir kez daha mali taahhütlerini yerine getirdi.

Korona Virüs İspanya’yı Kötü Etkiledi

Marca’da yarpılan haberlere göre, teknik ekip ve futbolcularla anlaşmaya varan yönetim maaşlarda yüzde 10’lık bir indirime gitti. Maaşlarda yüzde 10’luk bir kesinti yaptı. Real Madrid’in bütçesinin bu sezon tahminlere göre 900 milyon Euro civarında olması bekleniyor. Kulübün son adımları ve pandemi döneminde yaşanan maddi sıkıntılar göz önünde bulundurularak kulübün tahmini bütçesinin 618 milyon Euro olması bekleniyor.

Real Madrid geçen sezon yaz döneminde olduğu gibi Ocak ayında başlayacak olan transfer döneminde de herhangi bir adım atmayı planlamıyor. Bu dönemde Real Madrid, La Liga’nın son şampiyonu, 30 Haziran 2021’de Bayern Münih’teki sözleşmesinin sona ermesinden sonra David Alaba’yı serbest oyuncu olarak renklerine bağlamayı planlıyor.