Real Madrid’de Arda Güler Şoku Yaşanıyor

İspanyol devi Real Madrid, sarı lacivertli takım Fenerbahçe’den kadrosuna kattığı18 yasındaki genç yıldız Arda Güler için önemli bir karara imza atabilir.

18 yasındaki genç yıldız Arda Güler’in menisküs sakatlığı nedeniyle ameliyatsız tedavisinin yaklaşık 3 ay süreceği belirtildi. Genç oyuncunun, bu tedavinin tercih edilmesi durumunda Kasım ayının başında sahalara geri dönebileceği aktarıldı.

Ancak 18 yaşındaki futbolcunun sakatlığı nedeniyle ameliyat olması durumunda sahalardan uzak kalma süresinin en az 5 ay olacağı hatırlatılırken İspanyol ekibi 18 yasındaki genç yıldız Arda Güler‘in lisansını da dondurma kararı ala bilirler.

Lisansının dondurulması Arda Güler’in ocak ayına kadar oynayamayacağı anlamına geldiği vurgulandı. İspanyol ekibi Real Madrid’in kontenjan için Arda’nın sözleşmesini ocak ayına dondurabileceği iddiaları çok fazla konuşulmaya başlandı.

İspanyol ekibi Real Madrid’e transfer olmasının ardından sakatlık sorunu yaşayan 18 yaşındaki futbolcu, İspanyol devinde hazırlık maçlarında da süre alamamış ABD’ den ayrılmak zorunda kalmıştı.

REAL MADRİD FORMASI İLE İZLEYEMEDEN SAKATLIK HERKESİ ÜZDÜ

İspanyol devi Real Madrid, sarı lacivertli takım Fenerbahçe’den kadrosuna kattığı18 yasındaki genç yıldız Arda Güler’i Madrid forması ile izleyemeden yaşadığı sakatlık herkesi üzdü.

18 yasında genç yıldız büyük umutlar beklentiler ile gitti İspanyol devi Real Madrid’ de forma giyemeden sakatlık yasadı.

Yeni sezona hazırlık kapsamında Amerika’da devam eden İspanyol devi Real Madrid de tatsız bir kamp dönemi geçiyor.

İspanyol devi Real Madrid son olarak Yeni sezona hazırlık kapsamında Amerika’da oynanan El Clasico’ da Barcelona ile karşı karşıya gelirken, Milli oyuncumuz Arda Güler’in sakatlığı nedeniyle forma giyemediği El Clasico’ da Barcelona, Real Madrid’i 3 – 0 yenilerek tatsız bir hazırlık kampı geçiriyorlar.

ARDA GÜLER KAMPI YARIDA BIRAKARAK İSPANYA’ YA DÖNMEK ZORUNDA KALDI

Real Madrid’e transfer olan genç yıldız Arda Güler sakatlık şoku yaşadı. 18 yaşındaki on numaranın sakatlığı nedeniyle ABD’deki kamptan ayrıldı.

İspanyol devi Real Madrid’in yeni transferi Arda Güler’den kötü haber geldi. La Liga devi, 18 yaşındaki oyuncunun yaşadığı sakatlık nedeniyle kamptan ayrıldığını açıkladı.

Real Madrid’in ABD kampından ayrılan 18 yaşındaki genç oyuncu Arda Güler sakatlık sonrasında tedavisi için İspanya’ ya geri döndü.

Real Madrid’in Fenerbahçe’den kadrosuna dahil ettiği Arda Güler, eflatun-beyazlıların ABD kampı kadrosuna dahil edilmişti. Genç oyuncu, Milan ve Manchester United müsabakaları kadrosunda yer almış ancak sakatlığı nedeniyle forma giyememişti.

Kamp öncesi yaşadığı sakatlık nedeniyle Carlo Ancelotti’nin riske atmak istemediği Arda Güler’in Barcelona maçında da oynayamayacağı öğrenildikten sonra durumunun öyle kolay kolay geçecek bir sakatlık olmadığı ortaya çıktı.

Real Madrid’in ABD’deki kampında sakatlığı nedeniyle forma şansı bulamayan Arda Güler İspanyol devi yeni testler uyguladı. Real Madrid’den yapılan açıklamada Arda Güler’in sağ diz iç menisküsünde yaralanma tespit edildiği kaydedilirken Milli oyuncumuz sezonun ilk yarısını büyük olasılık ile kaçıracak.

Ameliyat olması gereken genç oyuncunun en az 5 – 6 ay yeşil sahalar dan uzak kalması bekleniyor.