Rayo Vallecano Kendi Sahasında Elche’yi Mağlup Etti

İspanya La Liga’nın 9. Haftasında ev sahibi Rayo Vallecano, 17 Ekim Pazar günü kendi sahasında Elche’yi konuk etti. Vallecas Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 2 – 1’lik skor ile kaybeden taraf konuk takım Elche oldu.

Ev sahibi Rayo Vallecano’ya galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Mario Hernandez ve Randy Nteka kaydetti. Konuk takım Elche’nin tek golünü ise Lucas Ariel Boye attı. Bu sonuç ile birikte deplasmanda oynadığı maçı kaybeden teknik direktör Fran Escrib önderliğindeki konuk takım Elche, İspanya La Liga’da bu sezon 4. Mağlubiyetini almış oldu.

Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçı kazanan ev sahibi teknik direktör Andoni Iralo yönetimindeki Rayo Vallecano ise İspanya La Liga’da bu sezon 5. Galibiyetini elde etmiş oldu.

Rayo Vallecano ve Elche’nin Golleri ve Kart İstatistikleri

İspanya La Liga’nın 9. Haftasında oynanan mücadeleye ev sahibi Rayo Vallecano, rakibi Elche karşısında Dimitrievski, Saveljich, Catena, Hernandez, Garcia, Valentin, Comesana, Palazon, Garcia, Trejo ve Guardiola 11’i ile başladı.

Diğer yandan konuk takım Elche ise rakibi Rayo Vallecano karşısında Casillas, Verdu, Bigas, Palacios, Sanvhez, Mascarell, Gumbau, Piatti, Fidel, Boye ve Benedetto 11’i ile sahaya çıktı. İki takım arasındaki bu mücadelenin 14. Dakikasında konuk takım Elche, Lucas Ariel Boye’nin attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçti.

Maçın 26. Dakikasında ev sahibi Rayo Vallecano, Santiago Comesana’nın asistinde Mario Hernandez’in attığı gol ile karşılaşmada durumu 1 – 1 yaptı. Mücadelenin ilk yarısında iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika 1 – 1 berabere sona erdi.

Maçın 65. Dakikasında ev sahibi Rayo Vallecano, Oscar Guido Trejo’nun asistinde Randy Nteka’nın attığı gol ile karşılaşmada 2 – 1’lik skor ile öne geçen taraf oldu. Mücadelenin kalan dakikalarında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ev sahibi Rayo Vallecano, kendi sahasında konuk ettiği rakibi Elche’yi 2 – 1 mağlup etti.

Öte yandan iki takım arasında oynanan bu mücadelede ev sahibi Rayo Vallecano’da Lopez ve Garcia; konuk takım Elche’de ise Gumbau ve Casilla maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldular.

Rayo Vallecano ve Elche’nin İspanya La Liga Puan Durumu

İspanya La Liga’nın 9. Haftasında oynanan karşılaşmada deplasmanda oynadığı maçta rakibine kaybeden konuk takım Elche, haftayı puan alamadan kapatan takımlardan biri oldu. Böylece konuk takım Elche, İspanya La Liga’da 9 puan ile on dördüncü sırada kaldı.

Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçı kazanan ev sahibi Rayo Vallecano, 3 puanı hanesine yazdıran taraf oldu. Böylece ev sahibi Rayo Vallecano, İspanya La Liga’da puanını 16 yaptı ve altıncı sırada kendisine yer buldu.