Rahat Bir Uyku İçin: Yatmadan Önce Spor Yapmak

Spora yeni başlayanlar veya yeni bir egzersiz rutini geliştirmek isteyenler genellikle aynı soruyu sorar. Egzersiz yapmak için en uygun zaman ne zamandır? Aç karnına egzersiz yapmak mümkündür. Gece veya yemek yemeden yapabilir misiniz? Yatmadan önce egzersiz yapmak kilo vermenize yardımcı olur mu? Tüm bu soruların kilo verme veya kas kazanma bağlamında değil, sağlık bağlamında yanıtlanması gerekir. Egzersiz yapmak için en uygun zaman konusunda uzmanlar arasında anlaşmazlık vardır. Bazıları akşam veya gece yapılan spor ve aktivitelerin daha verimli olduğuna inanıyor. Cevap nedir? Yatmadan önce spor yapmak Vücudum ve sağlığım için doğru seçim. Gelin bu soruya birlikte cevap verelim.

Spor saatleri nasıl belirlenmeli?

Spor tutkunlarının çeşitli hedefleri olabilir. Kilo vermek, kas kütlesi kazanmak, incelmek ya da sıkılaşmak isteyebilirler. Tüm spor meraklılarının nihai hedefi daha fit ve sağlıklı olmaktır. Seçilecek en iyi spor veya spor yapmak için ideal zaman konusunda kafa karışıklığı olabilir. Her insanın biyolojik saati, günlük rutini ve fiziksel durumu farklılık gösterebilir. Bu nedenle spor yapmak için tek bir ideal zaman yoktur.

Eğer kilo vermek ve yağ oranınızı azaltmak istiyorsanız, sabah ilk iş olarak aç karnına egzersiz yapmanız tavsiye edilir. Uyandığınızda vücuttaki glikojen depoları boştur, bu nedenle spor için gereken enerji yağ depolarınızdan gelir. Bu aktiviteleri aç karnına yapabileceğiniz bir hızda ve seviyede tutmanız önemlidir. Akşam ve gece spor aktiviteleri vücudu rahatlatmak ve uyku düzenini sağlamak için çok etkilidir. Ayrıca uyku kalitesini de artırırlar. Aktivitenin süresi ve hızı önemlidir. Akşam Sporu Bu tür bir verim elde etmek için aktivitelerde bulunmanız önemlidir. Akşam Spor u aktiviteleri.

Uyku Bozuklukları ve Akşam Sporları

Uyku sorunu yaşayan insan sayısı Tasarruf edebileceğiniz para miktarı azımsanmayacak kadar çoktur. Uykusuzluk: Nedenleri nelerdir? Uykusuzluk belirtileri kişiden kişiye değişebilir. İnsanlar bir sağlık sorunundan muzdaripse, uykusuzluk bunun semptomlarından veya yan etkilerinden biri olabilir. Bir sağlık sorunu olmasa bile uykusuzluk çeken kişiler sağlıksız beslenme, aşırı kahve tüketimi, stres veya alışkanlıklar nedeniyle acı çekiyor olabilir.

İyi bir gece uykusu çekmekte zorlanıyorsanız, uyumadan önce egzersiz yapın Bu korkunç bir fikir gibi gelebilir. Belli bir açıdan haklısınız. Gece Egzersiz Yapın Adrenalininizi ve kalp atış hızınızı artıran egzersizler seçerseniz, kendinizi daha da yorgun hissedebilirsiniz. “Evet!” diyenlerin sonuçları ne oluyor? “Gece egzersiz yapmak iyi midir?” sorusuna verdiğiniz “Evet!” cevabı ne anlama geliyor? Öneriler ne anlama geliyor? Gece Egzersiz Yapmak Uyku, üretkenlik ve kalite için çok önemlidir.

Vücudunuzu Esnetin, Kaslarınızı Gevşetin

Ne kadar hızlı yaşarsanız yaşayın, günün sonunda bitkin düşmeniz muhtemeldir. Gün boyunca çok fazla kullandığınız kollarınızdaki, bacaklarınızdaki ve sırtınızdaki kaslar yorulmuş olabilir. Kas yorgunluğu da huzurlu bir uyku uyumanızı engelleyen bir faktör olabilir. Bunu sağlamak için gece ya da akşam saatlerinde spor yapmak kas yorgunluğunu azaltmalıdır. Rahat Uykulu Hissetmek İçin Sipariş Verin.

Öğleden sonra kendinizi yenilenmiş hissetmek istiyorsanız, yoğun kardiyo ve HIIT antrenmanlarınızı o zamana bırakın. Daha tazelenmiş hissetmek istiyorsanız, yoğun kardiyo, HIIT, ağırlık ve koşu antrenmanlarınızı sabah yapın. Geceleri egzersiz yapın Kaslarınızı gevşeten ve kalp atış hızınızı yükselten egzersizler yerine düşüren egzersizleri seçin. Doğrudan soğumak için düşük tempolu Pilates, yoga ve esneme egzersizlerini seçerek vücudunuzu esnetebilirsiniz. Bu egzersizler rahatlamanıza ve stresi azaltmanıza yardımcı olacaktır.

Sağlıklı yaşam alışkanlıklarını teşvik etmek için akşamları egzersiz yapın

Gözleriniz kapalıyken ve kendinizi bitkin hissederken kendinizi gece egzersiz yapmaya zorlamanın bir anlamı yoktur. Günün yorgunluğunu ve stresini hala hissediyorsanız ve huzurlu ve rahat bir şekilde uyumak istiyorsanız, geceleri düşük tempolu ve rahatlatıcı spor aktiviteleri mükemmel bir çözüm olabilir. Gece egzersizinizden en iyi şekilde yararlanmak için günlük alışkanlıklarınızı da gözden geçirmelisiniz. Kafein alımını sınırlayın, sağlıklı beslenin ve akşam yemeğiniz ile gece egzersiziniz arasında yeterli süre bekleyin.

Doğru spor kıyafetleri ve ekipmanları

İkinci bir altın kural ise gece rahatlatıcı aktiviteleriniz için antrenman yaparken doğru ekipman ve kıyafetleri kullanmaktır. Gece sporu yaparken yaralanma ve ihmalden kaçınmak için ekstra özen göstermelisiniz. Gece sporları için önerilen egzersizler kaslarınızı esnetmeyi ve gevşetmeyi amaçlar.

Dikkatli bir şekilde soğumak ve esnemek önemlidir. Dizlerinizi korumak için dizlik ve pilates ekipmanları kullanabilirsiniz. Gece sporları için rahat, hafif ve koruyucu spor kıyafetleri giymelisiniz. İsterseniz antrenmanınızdan sonra ılık bir banyo yaparak rahatlayabilirsiniz. Yalı Spor’da ihtiyacınız olan tüm spor ekipmanlarının yanı sıra erkek günlük spor giyim ve erkek günlük spor giyim ürünlerini de bulabilirsiniz Sporun faydalarını yaşarken güvenli, rahat ve konforlu bir ortamda alışveriş yapmanın keyfini çıkarın.

Ayrıca Oku: