Rachid Ghezzal İçin Takımlar Karşı Karşıya Geldi

Spor Toto Süper Lig takımlarının transfer çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Tüm takımlar gerekli gördükleri mevkiler için belirledikleri futbolcular için girişimlerde bulunuyor. Hal böyle olunca bazı takımlar aynı futbolcu için karşı karşıya gelebiliyor. Son birkaç gündürd bu durumda olan ve spor basınında geniş yer kaplayan futbolculardan biri de Rachid Ghezzal oldu. Bilindiği üzere Cezayirli futbolcu, geçen sezon Beşiktaş’ta forma giymiş ve şampiyonlukta büyük pay sahibi olan futbolculardan biri olmuştu.

Fakat kiralık olan sözleşmesi sona erdiği için siyah beyazlılardan ayrılıp bonservisini elinde bulunduran takımı Leicester City’e gerdi dönmüştü. Teknik direktör Sergen Yalçın, gelecek sezonda da Rachid Ghezzal’ı takımda görmek istediği için siyah beyazlı yönetim harekete geçmişti. Fakat Cezayirli futbolcu için Türkiye’den sadece Beşiktaş değil aynı zamanda Galatasaray’da bu futbocuyu transfer etmek için girişimlerine başladı.

Galatasaray’ın Teklifi

Beşiktaş ve Galatasaray Cezayirli futbolcu Rachid Ghezzal için karşı karşıya gelmiş durumda. Sarı kırmızılılarda yeni başkan Burak Elmas, göreve başladıktan sonra özellikle taraftarlar tarafından transfer çalışmalarında geç kalmakla suçlanmıştı. Bu yüzden başkan Burak Elmas, Rachid Ghezzal transferi için kolları sıvadı ve hem taraftarların gönlünü almak için hem de takıma önemli bir ismi katmak için harekete geçti. 29 yaşındaki futbolcu için Leicester City’e 5 milyon euro teklif yapan Galatasaray, Rachid Ghezzal için de 2.7 milyon euro vermeye hazır durumda. Böylelikle 3 yıllık teklifte bulunan Galatasaray, Beşiktaş’ın yaptığı teklifin 1 milyon euro kadar üzerine çıkmış oldu.

Beşiktaş’ın Teklifi

Gelecek sezon oyuncusunu tekrardan takıma katmak isteyen Beşiktaş ise geçen sezon Cezayirli futbolcuya 1.35 milyon euro vermişti. Önümüzdeki sezon için ise 2+1 şeklinde teklifte bulunan Beşiktaş, Rachid Ghezzal’a 1.5 milyon euro teklif yaptı. Ayrıca siyah beyazlılar, 750 bin euro başarı bonusu ve 50 bin euro da şampiyonluk ve Şampiyonlar Ligi bonusu vermeye hazır durumda. Öte yandan Beşiktaş başkanı Ahmet Nur Çebi, Rachid Ghezzal için yapabilecekleri son teklifi yaptıklarını ve artık son kararı Cezayirli futbolcunun vereceğini söyledi.