PSG ve Manchester City Messi’yi Bekliyor

Barcelona’daki geleceği belirsizliği hala devam eden Lionel Messi, karar vermek için sezon sonunu bekliyor. Diğer yandan Paris Saint Germain ve Mancehester City yıldız oyuncuyu bekliyor.

Messi Sezon Sonunu Bekliyor

Lionel Messi’nin Barcelona ile olan sözleşmesi yaz aylarında sona erecek. Dünyaca ünlü yıldızın adı Paris Saint Germain ve Manchester City dahil olmak üzere birçok farklı kulüp ile anılıyor. Arjantinli yıldız söylentilerin gölgesinde hiçbir kulüple temas kurmadı ve Barça’da kalıp kalmayacağına da karar vermek için sezon sonunu beklemek istiyor.

Sözleşmesi bu yaz sona erdiği için İspanya dışı kulüplerle görüşe özgülüğüne sahip olan 33 yaşındaki yıldız şu an için bu görüşmeleri yapmamayı tercih ediyor.

Messi, geçen yaz Barcelona’dan ayrılmak için attığı adımlar ile spekülasyonların merkezi oldu. Ünlü yıldızın takımın başkanı Josep Bartomeu ile gergin ilişki nedeni ile takım başkanı istifa etti ve bu sefer Katalan kulübünde başkanlık seçimleri daha fazla belirsiz bir durum yarattı.

Joan Laporta, Toni Freixa ve Victor Font Barcelona başkanlık koltuğu için aday olan 3 isim. Çıkan haberlere göre Messi hiçbir aday ile iletişime geçmedi ve seçimlerde tarafsız kalmayı planlıyor. Barcelona’da kalmayı seçim seçmemesi üzerinde bir etkisi olmayacağını söyledi.

İspanyol gazetesi olan El Mundo, Barcelona Kulübü’nün Lionel Messi’nin sezon sonuna kadar takımdan ayrılması halinde bile Arjantinli yıldıza 39 milyon Euro ödeme yapacağını belirtti.

Gazete daha çnce de Barcelona kulübü ile Lionel Messi arasında 25 Kasım 2017 tarihinde imzalanan ve 30 Haziran 2021 tarihine kadar geçerli olan sözleşme gereğince Arjantinli yıldızın günlük 386 bin Euro’ya denk gelen bir maaşının olduğunu yazmıştı. Söz konusu olan sözleşmenin yayımlanmasından dolayı Barcelona Kulübü ve Messi, El Mundo gazetesi hakkında yasal işlem başlatacaklarını açıklamıştı.

PSG’den Transfer Açıklaması

Yıldız futbolcunun taliplerinden biri olan Paris Saint Germain’in sportif direktörü Leonardo ise transfer ile ilgili açıklamalarda bulundu. Lionel Messi’nin Paris Saint Germain’nin tranasfer listesinde her zaman yer alacağını belirten Leonardo, şu an için u transfer hakkında konuşa ya da hayal etme zamanı olmadığını ama Messi’nin durumunu takip edenlerin büyük masasında Paris Saint Germain’inde sandalyesinin bulunduğunu söyledi.