PSG, Tarihi Transferini Açıkladı; Lionel Messi

Futbol dünyasında uzun bir süre unutulmayacak tarihi bir olay yaşandı. Fransa Ligue 1 ekibinden futbol dünyasını sarsacak bir açıklama geldi. Paris Saint-Germain (PSG) ekibi, Lionel Messi’yi renklerine bağladıklarını açıkladı. Son olarak Barcelona formasını terleten ve 21 yıl boyunca Barcelona formasını üzerinde taşıyan Messi, kulübüyle yollarını ayırarak PSG ekibiyle yollarını birleştirdi. Kariyerinin ilk transferini gerçekleştiren 34 yaşındaki Messi, birçok kulüp ile temas halindeydi ve son kararını PSG’den yana kullandı. Böylelikle Arjantinli yıldız futbolcu, hücum hattında Neymar ve Kylian Mbappe gibi yıldız isimlerle aynı sahada formasını terletecek. Dünyanın en iyi futbolcusuna verilen Altın Top (Ballon d’Or) Ödülü’nü 6 kez kucaklayan Messi’nin 2+1 yıllık sözleşme imzalandığı Paris Saint-Germain ekibi tarafından açıklandı.

Yıllık Maaşı 35 Milyon Euro

Yeni kulübünde 30 Numara formasını giyecek olan Arjantinli futbolcu Lionel Messi’nin heyecan verici gelişmesinin yanı sıra yıllık maaşı merak konusu oldu. Ortaya atılan iddialarla birlikte vergiler dahil toplam 35 milyon Euro’luk yıllık bir ücretin söz konusu olacağı düşünülürken yıldız futbolcunun konu ile ilgili açıklama yapması da gecikmedi. İmzaları attıktan sonra yapılan ilk açıklamalarda kariyerinde yeni bir sayfa açacağından bahseden Messi, Paris’te yeni bir sayfa açacağından dolayı heyecan duyduğunu da dile getirdi.

17 Sezon Boyunca 35 Kupa Sevinci Yaşadı

Altyapıda dahil toplam 21 yıl boyunca Barcelona formasını terleten Lionel Messi, 17 sezon boyunca Barcelona A Takımı’nda mücadele verdi. Bu 17 sene boyunca toplam 35 kupa sevinci yaşayan 34 yaşındaki futbolcu; 4’ü Şampiyonlar Ligi, 10’u La Liga olmak üzere kupa sevinçlerine ortak oldu. Başarı dolu sezonlarında ise toplam 778 resmi karşılaşmada boy gösteren Messi, takımına 672 kez gol sevinci yaşattı. Bu sayısız başarının ardından da dünyanın gelmiş geçmiş en iyi futbolcularından biri olarak görülmesi kaçınılmaz oldu. 10 Ağustos günü Türkiye saatiyle 12:00’de yapılan tören ile yeni kulübüyle imzaları atan Lionel Messi, Fransa Ligue 1 ekibi Paris Saint-Germain ekibiyle yollarını birleştirmiş oldu. Messi’nin yeni kulübünde göstereceği performans ise şimdiden büyük merak konusu…