Premier Lig’de Dokuzuncu Hafta Başlıyor

Milli aranın sona ermesi, futbolseverleri fazlasıyla memnun etti. Her ne kadar bu ara sırasında birbirinden heyecanlı milli maçlar oynansa da kulüp sezonunun yerini herhangi bir şey tutmuyor. Takdir edersiniz ki, Premier Lig, dünyanın en zevkli ve takip edilesi liglerinin başında geliyor. Bu ligi özel kılan çok sayıda detay mevcut!

Her şeyden önce, maçların tempolu, bol pozisyonlu ve zevkli geçtiğinden bahsedebiliriz. Bunun yanı sıra, neredeyse her takımın birbirini yenme ihtimali mevcut! Takımlar arasında büyük güç farkları bulunmuyor. Bu detay, futbolseverlerin maçlardan aldıkları zevki arttırıyor. Ayrıca, her takımın transfer bütçesinin yüksek olması da bu ligi heyecanlı hale getiren unsurlardan birisi! Gelin, şimdi de Premier Lig’in dokuzuncu haftasının programında yer alan maçlara yakından bakalım!

Lider Tottenham Fulham’ı Konuk Edecek

Tottenham, milli araya lider girdi. Sekiz maçta yirmi puan toplayan takımı Ante Postecoglou çalıştırıyor. İkinci sıradaki Arsenal de aynı puanda! Harry Kane’nin ayrılmasının ardından büyük düşüş yaşayacağı iddia edilen Tottenham, bu önyargıları boşa çıkaracak gibi duruyor.

Tottenham, Premier Lig’in dokuzuncu haftasında Fulham ile karşı karşıya gelecek. 23 Ekim 2023 Pazartesi gününün programında yer alan maç TSİ 23.00’te başlayacak. Maça Tottenham Hotspur Stadyumu ev sahipliği yapacak. Tottenham’ın hedefi bu maçı kazanmak ve Arsenal’in alacağı sonuçtan bağımsız olarak liderliğini sürdürmek!

Arsenal Chelsea Deplasmanında Puan Arayacak

Dokuzuncu haftanın sonucu merakla beklenen maçı Chelsea ile Arsenal arasında oynanacak. 21 Ekim 2023 Cumartesi gününün programında yer alan maç TSİ 19.30’da başlayacak. Stamford Bridge’de oynanacak olan maç, her iki takım açısından da büyük önem taşıyor. Arsenal, tıpkı Tottenham gibi sekiz haftada yirmi puan topladı. Averaj farkı ile ikinci sırada yer alıyor. Chelsea ise sezona çok kötü bir başlangıç yaptı. Yapılan transferlerden bir türlü verim alınamadı. İki Londra ekibi arasındaki bu mücadelenin favorisi tahmin edebileceğiniz üzere Arsenal!

Arsenal, Chelsea’yi yenerek güzel gidişatını sürdürmeyi hedefliyor. Ayrıca, Tottenham’ın Fulham karşısında puan kaybetmesi de beklentiler arasında!

Manchester City Kötü Gidişe Bir Son Vermek İstiyor

Lige iyi başlayan Manchester City son iki maçını kaybederek taraflı tarafsız herkesi şaşırttı. Joseph Guardiola, Brighton maçını kazanmaktan başka bir şey düşünmüyor. 21 Ekim 2023 Cumartesi gününün programında yer alan Manchester City – Brighton maçı TSİ 17.00’de başlayacak. Maça Etihad Stadyumu ev sahipliği yapacak.

Diğer Maçlarda Hangi Sonuçlar Alınacak?

Gelin, Premier Lig’in dokuzuncu haftasının programında yer alan diğer maçlara bir göz atalım!

  • Bournemouth – Wolverhampton
  • Brentford – Burnley
  • Newcastle United – Crystal Palace
  • Nottingham Forest – Luton
  • Sheffield United – Manchester United
  • Aston Villa – West Ham

Futbolseverler, Premier Lig’in dokuzuncu haftası sayesinde futbola doyacaklar. Haftanın tamamlanmasının ardından liderlik el değiştirebilir.