Polonya Amerika’yı Yenerek Günün Sürprizine İmza Attı

Voleybolda heyecan bitmek bilmiyor. Kadınlar voleybol olimpiyat eleme maçları nefesleri kesiyor. 23 Eylül 2023 Cumartesi gününün programında yer alan maçlardan birisi de Polonya ile Amerika arasında oynandı. Voleybol severler, söz konusu maçın nasıl sonuçlanacağını merak ediyorlardı. Maçın favorisi tahmin edebileceğiniz üzere Amerika idi. Ancak, Polonya’yı da hafife almamak gerekir. Ekran başına geçenler, zevkli ve çekişmeli bir maç izleyeceklerini düşünüyorlardı.

Amerika İyi Bir Oyun Ortaya Koyamadı

Yakından takip edenlerin bildiği üzere Polonya’yı Stefano Lavarini çalıştırıyor. İtalyan teknik adam, aynı zamanda önümüzdeki sezon Türkiye’de Fenerbahçe Opet’te görev alacak. Ayrıca, Polonya’nın bir numaralı hücum gücü olan Magdalena Stysiak da Fenerbahçe Opet’e transfer oldu. Bu yüzden, bilhassa Fenerbahçelilerin Polonya milli takımını ayrı bir gözle izlediklerini söyleyebiliriz. Amerika’da yakından tanıdığımız Jordan Larson, Chiaka Ogbogu, Kelsey Robinson, Lauren Carlini gibi isimlerin olduğunu söyleyebiliriz. Bu detaylar, maçı Türk voleybol severler açısından daha önemli hale getiriyordu.

Polonya – Amerika maçı, kağıt üzerinde çok şey vaat ediyordu. Sahada nasıl bir oyunun olacağı merak konusuydu. İlk sette büyük bir çekişme vardı. Polonya, bu seti 27-25 kazanarak setlerde 1-0 öne geçti. İkinci sette daha iyi olan taraf Amerika idi. Bu seti 25-16 kazanan Amerika, setlerde durumu 1-1’e getirerek maçı bırakmaya niyetinin olmadığını gösteriyordu. Voleybol severler, üçüncü sette neler olacağını merak ediyorlardı. Bu set de oldukça çekişmeli geçti.

Polonya, set sonunu daha iyi oynayarak seti 25-23 kazandı. Setlerde 2-1 geriye düşen Amerika’nın bir geri dönüş yapıp yapmayacağı merak konusu idi. Fakat, söz konusu geri dönüş gerçekleşmedi. Polonya, dördüncü seti de 25-16 kazanmayı başardı. Maçtan da 3-1’lik galibiyet ile ayrıldı. Ev sahibi avantajını çok iyi kullanan Polonya, herhangi bir mucize olmadığı takdirde 2024 Paris vizesini alacak.

Magdalena Stysiak Maçın En Skorer İsmi Oldu

Polonya – Amerika maçının en skorer ismini tahmin etmek zor değil! Polonya’nın en önemli yıldızı olan Magdalena Stysiak, bu maçta da oldukça iyi bir performans ortaya koydu. 23 yaşındaki oyuncu, maçı 25 sayı ile tamamladı. Takımına 20 hücum, dört blok ve bir de servis sayısı kazandırdı. Buna ek olarak, Martyna Lukasik ve Olivia Rozanski de maçı 12 sayı ile tamamlayan isimler oldular. Turnuvanın başından bu yana çok iyi bir performans ortaya koyan Agnieszka Korneluk maçı on sayı ile bitirdi. Güzel oyununu sekiz hücum, iki de blok sayısı ile taçlandırdı.

Kaybeden taraf Amerika’da maçın en skorer ismi Jordan Thompson oldu. 26 yaşındaki oyuncu, maçı 16 sayı ile tamamladı. Takımına 13 hücum, iki blok ve bir de servis sayısı kazandırdı. Milli takıma geri dönen Jordan Larson da maçı 14 sayı ile bitirdi.