Pinheiro Beşiktaş’ın Yeni Teknik Direktörü

Beşiktaş’ta teknik direktör Sergen Yalçın’ın istifa etmesinin ardından bir süredir yeni hoca arayışı devam ediyordu. Siyah Beyazlı kurmaylar, teknik adamlık görevine getirmek üzere Bruno Pinheiro’yu İstanbul’a davet etti.

Kara Kartal, daha önce iletişime geçmiş olan deneyimli çalıştırıcı ile anlaşma sağlamıştı. İşte Beşiktaş’ın yeni teknik direktör gündemine dair merak edilen tüm ayrıntılar…

Kara Kartal’ın yeni teknik direktörü BrunoPinheiro olacak. İkili prensipte anlaşma sağladı, Portekizli çalıştırıcıyı İstanbul’a çağıran Beşiktaş, imzaları bir an önce atmayı planlıyor.

Siyah Beyazlı ekibin başında şu an için 19 yaş altı takımının teknik direktörlük görevini üstlenen Öner Karaveli var. Kara Kartal ekibi, Fenerbahçe derbisine Karaveli gözetiminde çıkacak. Taraftarlar, gelen bu haberin ardından internet üzerinden Bruno Pinheiro’yu araştırmaya başladı.

Prensipte 1,5 Yıllık Anlaşma Sağlandı

Teknik direktör Sergen Yalçın’ın görevinden ayrılmasının ardından Beşiktaş Kulüp Başkanı Ahmet Nur Çebi, göreve Şenol Güneş’i getirmeyi istedi. Ancak hem Siyah Beyazlı yönetim üyeleri bunu onaylamadı hem de deneyimli çalıştırıcı, A Milli Futbol Takımının ardından başka bir ekip ile çalışmak istemediğini ifade etmişti.

Futbol A.Ş Genel Müdürü Ceyhun Kazancı, Portekizli hoca için Beşiktaş’a bir sunum yaptı. Bu durumun ardından Siyah Beyazlı teknik ekip, Bruno Pinheiro’nun takım için doğru isim olduğunu düşündü.

Beşiktaş yönetimi ile BrunoPinheiro prensipte 1,5 senelik sözleşme için anlaşma sağladı. İstanbul’a davet edilen 45 yaşındaki teknik adamın gelmesinin ardından imzaların atılacağı düşünülüyor. Kara Kartal, yeni çalıştırıcısının göreve başlaması konusunda elini çabuk tutuyor. İşler planlandığı şekilde gittiği takdirde BrunoPinheiro, önümüzdeki hafta başında Siyah Beyazlı futbolcuların başına geçecek.

BrunoPinheiroEstoril’i Çalıştırıyor

Bruno Pinheiro, Portekiz takımlarından GD Estoril Praira’yı 1 Temmuz 2020 tarihinden beri çalıştırıyor. 45 yaşındaki çalıştırıcının sözleşmesi 30 Haziran 2022’de sona erecek. UEFA Pro Lisansına sahip olan Bruno Pinheiro, 4 – 3 – 3 ofansif dizilimi yeşil sahada tercih ediyor.

BrunoPinheiro, daha önce Belenenses, Belenenses S15, Katar U19 – U20 ve Electrico ekiplerinde teknik direktörlük görevini yaptı.