PINAR KARŞIYAKA MÜTHİŞ ÜÇLÜĞÜ İLE SON SANİYEDE KAZANDI

Basketbol Süper Ligi’nde Pınar Karşıyaka,  Anadolu Efes mağlubiyetinin ardından sonra Covid-19 virüsü vakaları nedeniyle 7. Haftada gerçekleştirilen erteleme maçında Bahçeşehir Koleji’ni 82-79 skor tablosu ile mağlup etti. Pınar Karşıyaka, bu galibiyet ile 9 maçta 6 galibiyete ulaştı.

MAÇ SONRASINDA UFUK SARICA’DAN AÇIKLAMA

Antrenör Ufuk Sarıca çekişmeli geçen maçın ardından açıklama yaptı. Sarıca: “Zor bir hafta geçiriyoruz. Geride bıraktığımız salı günü başlayan ve önümüzdeki salı bitecek bir hafta.

Bursa’ya gidip hemen ardından Almanya’da Brose Bamberg ile karşılaşacağız. Dolayısıyla böyle bir zamanda bence bir galibiyetten fazlası. Bahçeşehir Koleji’ni de tebrik ediyorum. Değerli bir rakibi yendik.

Maçın ilk yarısında biz tamamen kendi oyunumuzun dışında, yapmayacağımız hatalarla çok yüzdesiz oynayarak geri düştük. Üçüncü periyotta maçı yakalayarak skoru dengeledik ancak oyundaki üstünlüğü ele alamadık. Yanılmıyorsam maçın bitimine 4 dakika kala 11 sayı ile mağluptuk.

Hiçbir zaman maçı bırakmayan bir takım var sahada. Belki taraftarımız yok ama az sayıda bizi destekleyen, her zaman salonda olabilecek insanlar vardı. Onlarla beraber sanki salon doluymuş gibi bir ruh vardı takımda. Çok mutluyuz” ifadelerini kullandı.

MAÇIN ÇEKİŞMELİ DAKİKALARI

Karşıyaka, maçın önemli bir bölümünü geride götürdüğü halde son periyotta 11 sayı fark sonucunda yenik duruma düştüğü maçta 28 sayı atan Taylor ve son bölümde devreye giren Amath M’Baye sayesinde galibiyeti kazandı.

Fransız yıldız Amath M’Baye son saniyelerde attığı üçlük ile takımına zaferi yaşattı. Zorlu müsabakaya Bahçeşehir Koleji, 5-0’lık seriyle başladı. Sonrasında  7 sayılık farka (15-8) ulaştığı ilk periyodu 19-13 skor ile üstün tamamladı.

İkinci periyotta ise Bahçeşehir koleji ataklarına devam ederek Yunus ve Morgan’la aradaki farkı 1 sayıya indirerek (19-18) Karşıyaka’nın kendisini yakalamasına izin vermedi.

Üçüncü periyoda M’Baye, Kennedy ve Taylor’ın basketleriyle 9-0’lık seriyle başlayan Pınar Karşıyaka, 24. dakikada 43-39 üstünlük kurdu. Bahçeşehir Koleji’nden Burak Can Yıldızlı’nın son saniyede potaya gönderdiği basket ile 51-51 eşitlikle tamamlandı.

Son periyotta ise yakaladığı 7-0’lık seriyle rakibi ile arasındaki farkı azaltan Pınar Karşıyaka, Taylor’un basketiyle bitime 2 dakika kala farkı 1 sayıya düşürmeyi başardı.

(74-75) Pınar Karşıyaka‘da Morgan, faul atışları sayesinde elde ettiği sayılarla bitime 26 saniye kala 79-79 eşitliği yakaladı. Bahçeşehir Koleji’nin bir hücumdan faydalanamadığı müsabakanın son saniyesinde de M’Baye’nin 3 sayılık basketi ile Pınar Karşıyaka müsabakadan 82-79 galip ayrılan taraf oldu.