Petkimspor – Bahçeşehir Koleji Karşılaşması

ING Basketbol süper Ligi 15. Haftasında Bahçeşehir Koleji ve Aliağa Petkimspor karşılaştı. Aliağa Petkimspor sahasında Bahçeşehir Koleji ağırladı. Bahçeşehir Koleji 77-72 parkeden galip ayrılırken ev sahibi takım mağlubiyet ile ayrılan taraf oldu.

Ev sahibi takım Aliağa Petkimspor karşılaşamaya çok iyi hazırlanmalarına rağmen evdeki hesap çarşıya uymadı ve galibiyet yerine mağlubiyet ile sahadan ayrıldılar. Misafir takım Bahçeşehir Koleji galibiyeti göğüsledi.

Karşılaşma Dakikaları

Karşılaşmanın başlangıcında Jones ve Burak Can Yıldızlı ile etkili bir performans göstere konuk ekip, hızlı hücumda Owens’ın smaç basketleri ile 6. Dakikada 6 sayılık bir fark elde etti. Skor 14-8 olurken savunmada etkili oyunu ile 11-0’lık bir seri yakalayan ve daha sonra 19-14 üstünlük kuran Aliağa Petkimspor, periyodu 19-16 önde bitirdi.

Karşılaşmanın ikinci periyoduna da etkili bir başlangıç yapan Aliağa Petkimspor, 13. Dakikayı Hummer’ın basketi ile 7 sayı farkla 27-20 üstünlük sağladı. Burak Can ve Evans’ın sayıları ile aradaki farkı azaltan Bahçeşehir Koleji, İsmet Akpınar’ın basket faulden bulduğu sayılar ile 16. Dakikada 31-30’luk bir üstünlük sağladı. Robinson, Jones ve Evans ile etkili olan konuk ekip devreyi 40-34 14 sayılık bir üstünlük ile bitirdi.

Karşılaşmanın üçüncü periyoduna gelindiğinde 8-0’lik bir seri ile başlangıç yapan Bahçeşehir Koleji, Aliağa Petkimspor karşısında üstünlük elde etti. Green’in üst üste bulduğu basketler ile birlikte 57-53 öne geçen ev sahibi ekip periyodu 59-57 bitirdi.

Her iki takımında da karşılıklı sayılar bulduğu son periyotta son 4 dakikaya Bahçeşehir Koleji, Evans’ın 3 sayılık basketi ile 71-67 önde girdi. Üstünlüğünü koruyan konuk ekip, müsabakadan 77-72 galip gelen taraf oldu.

Karşılaşma Detayları

Ev sahibi takım Aliağa Petkimspor karşılaşamaya çok iyi hazırlanmalarına rağmen evdeki hesap çarşıya uymadı ve galibiyet yerine mağlubiyet ile sahadan ayrıldılar. Misafir takım Bahçeşehir Koleji galibiyeti göğüsledi. Skor 72-77 bitti.

1. periyot: 19-16

Devre: 34-40

3. periyot: 59-57

Karşılaşma ENKA Spor Salonu’nda oynandı. Karşılaşmayı yöneten hakemler ise Zafer Yılmaz, Ali Şakacı, Hüseyin Çelik oldu. Takımlarda yer alan isimler ise;

Aliağa Petkimspor: Vasiliauskas 11, Ray 18, Wimbush 5, Ege Arar 12, Hummer 10, Boran Güler, Yiğitcan Turna, Hakan Yapar, Zack 8, Canberk Kuş 6, Dorukhan Engindeniz 2

Bahçeşehir Koleji: Green 23, İsmet Akpınar 4, Jones 13, Burak Can Yıldızlı 6, Owens 2, Evans 18, Robinson 8, Hadi Özdemir 3, Thomas Akyazılı, Erkan Yılmaz