Pereira – Mesut Özil Geriliminde Yeni İddia

İlk 8 haftayı lider kapatan Fenerbahçe’de yüzler gülerken, Pereira ve Mesut Özil arasında yaşanan gerilim sürüyor.

Kasımpaşa maçında uzun süre ısınmasına rağmen Yıldız oyuncuyu sahaya sürmeyen Portekizli teknik adam, bazı tartışmalara yol açarken yeni bir iddia ortaya atıldı.

Isınmasına Rağmen Oyuna Dahil Edilmedi

Geçen sezon büyük beklentilerle takıma kazandırılan ve transferi dünya basınında çokça konuşulan Mesut Özil, geçen sezon istenen performansı gösteremedi ve fizik, kondisyon olarak yeterli olmadığı için eleştirilere maruz kaldı.

Yeni sezonda takımına başına getirilen Vitor Pereira ile sezon başı kampı geçiren Yıldız oyuncu, geçen sezona göre fizik ve kondisyon olarak toparladığını gösterdi. Bu sezon en iyi performansını Uefa Avrupa Ligi ilk maçında Frankfurt’a karşı gösteren 32 yaşındaki futbolcu, bu maçla birlikte Sarı lacivertli taraftarı heyecanlandırmayı başardı.

Hatayspor maçında yedek oturan Yıldız futbolcu, Olympiakos maçında grip olması sebebiyle kadroya alınmadı. Kasımpaşa maçında kadroya dahil edilen Alman futbolcu, oyuna girmek için uzun süre kenarda ısınmasına rağmen Portekizli çalıştırıcı tarafından tercih edilmeyince ikili arasında kısa bir gerilim yaşandı.

Maçtan sonra birçok söylentiye sebep olan bu olay, Pereira’nın demeçlerinden sonra yatıştırılsa da yeni bir iddia ortaya atıldı.

Pereira ile Yönetim Toplantı Gerçekleştirdi

Fenerbahçe Yönetimi ile Vitor Pereira bir toplantı düzenledi. Yönetim kurulunun Portekizli çalıştırıcıya, Mesut Özil’in dünyanın en iyi oyuncuların biri olduğunu, transferinde büyük emek harcayarak büyük bir yatırım yaptıklarını söyleyerek forma şansı bulamaması konusunda sitemde bulunduğu öğrenildi.

Bu iddiadan sonra Portekizli teknik adamın nasıl bir tepki vereceği merak konusu oldu. Son karar sahibi olan tecrübeli çalıştırıcı, Mesut’u Milli aradan sonra ilk 11’de yer verip vermeyeceği merak ediliyor. Frankfurt maçındaki temposuyla taraftarından alkış alan Alman yıldız, bazı otoritelere göre fizik olarak hazır olmadığı söyleniyor.

Fakat geride kalan haftalarda kazandığı ikili mücadele istatistiği ile takım arkadaşlarının önüne geçen Yıldız futbolcu, bu sezon oynadığı her maçta takımına katkı sağlamayı başardı. İkili mücadele kazanma yüzdesi, yüzde 50 olan Alman futbolcu, 28 ikili mücadeleye girdi ve 14’ünü kazanmayı başardı.

Oynadığı maçlarda hücumda takımına liderlik eden Yıldız futbolcu, attığı goller ve yaptığı asistlerle geçen seneden oldukça iyi bir performans sergiledi.