Paulinho Galatasaray’a Doğru

Galatasaray’ın yeni başkanı Burak Elmas oldu. İlk iş olarak Fatih Terim’i takımın başına getiren Elmas; transfer çalışmalarına da hız verdi. Transfer konusunda Fatih Terim ile ters düşmek istemeyen Elmas; daha ilk günden işi sıkı tutuyor.

Aytaç Kara ve Alpaslan Öztürk dışında dış transfer yapmayan Galatasaray; birçok isimle ilgileniyor. Ancak, mevcut yabancı kuralının değişmesinden dolayı eskiye kıyasla çok daha dikkatli adımlar atılıyor.

Eski Barcelonalı Paulinho Galatasaray’a Gelir Mi?

Galatasaray; Gedson Fernandes ve Peter Etebo’nun takımdan ayrılmasının ardından merkez orta saha pozisyonuna transfer yapmak istiyor. Bu bölge için birçok isim gündeme gelse de henüz net bir adım atılamadı. Bu noktada, geçmişte Barcelona ve Tottenham formasını da giyen Brezilyalı oyuncu Paulinho Galatasaray’a önerildi.

1988 doğumlu Paulinho; son olarak Çin’in Guangzhou takımında forma giydi. Ancak, deneyimli oyuncu; kariyerinin son yıllarında Avrupa’da hedefi olan bir takımda top koşturmak istiyor. Paulinho; Atletico Madrid ve Flamengo gibi takımların da listesinde bulunuyor. Bir başka deyişle, Galatasaray’ın bu transferi tamamlaması pek kolay değil!

Paulinho Kimdir?

25 Temmuz 1988 tarihinde doğmuştur. 1.83 boyundadır. Hem ön libero hem de merkez orta saha pozisyonlarında forma giymektedir. Futbola ülkesinin takımlarından GO Audax’ta başlamıştır. Uzun süre Brezilya’da top koşturan Paulinho; 2013 – 2014 sezonunun başında İngiltere’nin dev takımlarından Tottenham’a transfer olmuştur. 25 yaşındayken Avrupa’ya adım atan Paulinho için Corinthians’a 19 milyon Euro bonservis bedeli ödenmiştir.

Paulinho; 2013 – 2015 yılları arasında Tottenham’da top koşturmuştur. 2015 yılının yaz ayında Çin’in GZ Evergrande takımına transfer olmuştur. 40 milyon Euro karşılığında Çin’e transfer olan Paulinho; 2017 yılının Ağustos ayında yine 40 milyon Euro karşılığında Barcelona tarafından transfer edilmiştir.

Paulinho’nun Barcelona deneyimi yalnızca bir yıl sürmüştür. Eski takımı GZ Evergrande’ye kiralanmıştır. Sonuç olarak, Paulinho; 2018 – 2019 sezonundan bu yana Çin’de top koşturmaktadır. Ancak, Brezilyalı oyuncunun sözleşmesi 1 Temmuz 2021 tarihi itibariyle bitecektir. Bu yüzden, Paulinho’yu transfer etmek isteyen kulüplerin herhangi bir bonservis bedeli ödemesine gerek bulunmuyor.

Paulinho; Brezilya milli takımının formasını 56 kez giymiş bir isimdir.