Paris Saint-Germain’de Messi Fırtınası

Paris Saint-Germain 2021 – 2022 sezonunun başında efsanevi futbolcu Lionel Messi’yi bonservis ücreti ödemeden kadrosuna dahil etti. Arjantinli sporcu, Fransız ekibine şimdiye dek olumlu yönde büyük katkı sağladı. 34 yaşındaki oyuncu 1 yılı opsiyonlu olmak üzere 3 seneliğine sözleşme imzalamıştı. İşte Paris Saint-Germain’in Messi gündemine dair merak edilen ayrıntılar…

Lionel Messi, Paris Saint-Germain’de şimdiye dek 15 müsabakada forma giydi. 34 yaşındaki deneyimli sporcu, 6 kez meşin yuvarlağı kale ile buluşturur iken 5 kez de asist üreterek takıma katkı sağladı.

PSG’DE Forma Satışlarında Rekor Kırıldı

Lionel Messi’nin Fransız ekibine transfer olmasının ardından takım, çok sayıda farklı açıdan fayda gördü. Kulüp Sponsorluk Direktörü konumundaki Marc Armstrong’un yaptığı açıklamalara göre dünyaca ünlü yıldızın takımına gelişi ile PSG formasının satışlarında rekor kırıldı. Armstrong, COVID-19’un etkileri olmadığı takdirde satışların çok daha fazla olabileceğine dikkat çekti.

Arjantinli futbolcu, 7 kez Altın Top (Ballon d’Or) ödülünü aldı. Messi formaları yaklaşık olarak 1 milyon taraftar tarafından satın alındı. Lionel Messi’nin gelişi ile birlikte Paris Saint-Germain’in sosyal medya üzerindeki takipçi sayısı neredeyse her ay 1 milyon artarak totalde 20 milyon yeni abone geldi. Bu sayede sosyal medya hesaplarındaki toplam takipçi sayısı güncel olarak 150 milyona son dönemde ulaşmış oldu.

Messi’nin Gelişi PSG İçin Büyük Kazanım

Paris Saint-Germain Kulüp Sponsorluk Direktörü Marc Armstrong, yaptığı açıklamaların devamında Messi’nin takıma gelmesi ile birlikte çok büyük bir kazanım olduğunun altını çizdi. Ticari olarak beklenenden çok daha büyük etki uyandıran Arjantinli yıldız, PSG formasının satışına büyük oranda etki etti. 2022 senesinde COVID-19 etkilerinin azalması ile çok daha fazla satış olacağına dikkatleri çeken Direktör Marc Armstrong, daha çok forma ürettikleri takdirde onların da satılacağını ifade etti.

Bunun yanı sıra Armstrong, bilet satışlarında da fark edilir oranda bir artış olduğunu söyledi. Ancak bilet fiyatlarını uygun tutacaklarının altı çizildi. Böylelikle taraftarların, halka açık maçlara kolaylıkla katılım gösterebileceğini ve herkesin oynanan futbolun tadını çıkarmasını istediklerini söyledi.