Ozan Tufan’ın Watford Performansı

Kimileri tarafından asla beğenilmeyen, kimileri tarafından da son yılların en yetenekli orta saha oyuncularından biri olarak görülen Ozan Tufan, tartışmalı Türkiye kariyerinden sonra hayali de olan İngiltere’ye gitti ve Watford takımındaki ilk maçına Lig Kupası 3. Tur müsabakaları kapsamında Stoke City karşısında çıktı.

Ozan Tufan Nasıl Bir Performans Sergiledi?

Özellikle Türkiye’de her sezon öncesi aldığı kilolar yüzünden tartışma konusu haline gelen Ozan Tufan’ın İngiltere’ye gittiği ilk günden itibaren forma girmeye başladığı görülüyordu. İngiltere’de var olan COVID-19 prosedür kuralları nedeniyle Milli Takım kampına da geç katılan Ozan Tufan, orada da kısa süre içerisinde ciddi bir miktarda kilo vermiş gibi görünüyordu.

Watford formasını da ilk kez Stoke City karşısında giyen ve 90 dakika sahada kalan oyuncunun performansı takımının taraftarları tarafından önemli övgüler aldı ve Ozan için yeni bir sayfanın ilk güzel cümleleri de kurulmuş oldu.

Stoke City karşısında tam 10 sahipsiz top kazanan, 6 ikili mücadele ve 2 de hava topu kazanan Ozan Tufan, hücumda da 1’i kaleyi bulan 4 şut bulurken 2 kere de rakip ceza sahasına girdi. Pas isabeti konusunda da takdire şayan bir performans gösteren Ozan Tufan’ın %80.8 gibi iyi bir isabet oranı buldu. İddaa oynamanın yanında sevilen şans oyunlarında şansınız denemeye hazırsanız, kazandıran Canlı Rulet sitelerinde yerini almak başla.

Ozan Tufan Neden Tercih Edildi?

Ozan Tufan, uzun bir süreden bu yana Türkiye’den çıkan en önemli iki taraflı oyunculardan birisi. Oyunun her iki tarafını da oldukça iyi oynayabilen ve tempo yapabilen bir oyuncu olan Ozan Tufan’ın bu kimliği onu Avrupa piyasasında da değerli kıldı.

Türkiye içerisinde kiloları tartışılan bir oyuncunun İngiltere gibi en alt liginde bile ciddi tempoyla oynanan bir ülkede bu seviyelerde 90 dakika oynayabilmesi tesadüf değil. Türkiye’deki futbol ikliminden olumsuz etkilendiği her halinden belli olan Ozan Tufan’ın hem güçlü yapısı hem de hücumdaki etkinlikleriyle Watford takımına katkı yapması da asla sürpriz değil.

2020/2021 sezonunda Fenerbahçe’nin en istikrarlı performansını sergiledikten sonra istenmeyen adam ilan edilen Ozan Tufan’ın kafasını tam anlamıyla futbola verdikten sonra bu seviyelerde futbol oynamasından daha normal bir durum yok. Ozan Tufan bu yeteneğe sahip olduğunu, kısa süreli de olsa iyi performanslar gösterdiği periyotlarda yeterince gösterdi.