Ozan Tufan Hull City’den Ayrılabilir

Ozan Tufan; 90 jenerasyonunun en önemli futbolcularından birisi! Bursaspor altyapısından yetişen ve kendisini kısa süre içerisinde ispat eden deneyimli oyuncu; 2015 yılının yazında 7 milyon Euro karşılığında Fenerbahçe’ye transfer olmuştu. Ozan Tufan’ın Fenerbahçe kariyeri iniş çıkışlarla doluydu. 2017 – 2018 sezonunun ikinci yarısında kadro dışı kaldı. Çok formda olduğu bir dönemde kadro dışı kalmasından dolayı futboldan koptu. 2018 – 2019 sezonunun ikinci yarısında Alanyaspor’da kiralık oynayarak kendine geldi.

Ozan Tufan; 2019 – 2020 sezonuyla beraber Fenerbahçe’de şans bulmaya başladı. Sarı lacivertli takımın formasını iki sezon daha giydikten sonra 2021 – 2022 sezonunun başında Premier Lig ekiplerinden Watford’a transfer oldu. Ancak, Watford formasıyla sadece dokuz maça çıktı. Bu maçlarda sahada 489 dakika kaldı. Devre arasında Fenerbahçe’ye döndü.

Deneyimli Oyuncu Fenerbahçe’de Bir Kez Daha Kadro Dışı Kaldı

Ozan Tufan; 2021 – 2022 sezonunun ikinci yarısında Fenerbahçe’ye döndüğünde her şeyin farklı olacağını düşünüyordu. Fakat, Fenerbahçe’de bir kez daha kadro dışı kaldı. Fenerbahçe yönetimi; Mart ayında Ozan Tufan ve Mesut Özil’in kadro dışı kaldığını açıkladı. 1995 doğumlu oyuncu; Fenerbahçe’den ayrıldıktan sonra yapmış olduğu açıklamada herhangi bir suçunun olmadığını ve neden kadro dışı kaldığına kendisinin de şaşırdığını dile getirdi. Hatta, o dönem Fenerbahçe’yi çalıştıran İsmail Kartal ile tartışma yaşayan Mesut Özil’in yakın arkadaşı olmasından mütevellit böyle bir karar alındığına inandığını söyledi.

Ozan Tufan Geçtiğimiz Yaz Hull City’e Transfer Oldu

Hull City’nin başkanı oldukça tanıdık bir isim! Yıllardan bu yana televizyon dünyasında yer alan Acun Ilıcalı; Hull City’i satın aldı. 2022 – 2023 sezonu transfer döneminde Türkiye’den çok sayıda oyuncuyu kadrosuna kattı. Onlardan birisi de Ozak Tufan oldu. Hull City; Ozan Tufan için Fenerbahçe’ye 3 milyon Euro bonservis ödedi.

1995 Doğumlu Oyuncu Hull City’nin Değişmez İsmi Olmayı Başardı

Hull City; 2022 – 2023 sezonunda Championship’te mücadele ediyor. İngiliz ekibi istikrarsız bir görüntü çiziyor. Ozan Tufan; bu sezon Championship’te 23 maçta görev aldı. Söz konusu maçlarda sahada bin 296 dakika kaldı. Bu maçlarda rakip filelere dört gol göndermeyi başardı. Buna ek olarak, FA Cup ve EFL Cup’ta da birer maça çıktı. Sonuç olarak, şu ana kadar Hull City formasıyla 25 maçta forma şansı buldu.

Beşiktaş Ozan Tufan’ı Transfer Edebilir

Ozan Tufan; her ne kadar Hull City’de başarılı bir performans ortaya koysa da Türkiye’ye dönmeyi de arzu ediyor. 1995 doğumlu oyuncu ile Beşiktaş ilgileniyor. Orta sahaya transfer yapmak isteyen Beşiktaş yönetimi; Ozan Tufan’ı transfer listesinin ilk sırasına aldı. Hull City ile yapılan görüşmelerde aşama kaydedildi.

Ozan Tufan; Bursaspor’dan hocası Şenol Güneş ile yeniden çalışmak istiyor. İki tarafın anlaşmasını sabırsızlıkla bekliyor.